Kamery live
prognoza pogody

Trwa remont ulicy Kasprowicza

26 kwietnia 2021 14:13

Trwa remont ulicy Kasprowicza. To duża inwestycja, która obejmie wykonanie robót rozbiórkowych, warstw podbudowy, ułożenie krawężników, obrzeży i ścieków ulicznych, wykonanie chodników o nawierzchni z kostki brukowej betonowej bezfazowej, budowę zatok postojowych i wykonanie jezdni o nawierzchni bitumicznej. Jednocześnie przebudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej, jak również sieć energetyczna. 

Trwa remont ulicy Kasprowicza

Inwestycja obejmuje także wykonanie projektu stałej organizacji ruchu wraz z uzyskaniem jej zatwierdzenia, wykonanie pionowego i poziomego oznakowania drogowego.

Zamontowane zostaną nowe oprawy LED z wysięgnikami, wykonana zostanie nowa linia napowietrzna na słupach firmy TAURON, która to w trakcie robót budowlanych ulicy będzie remontować sieć energetyczną. Równocześnie na zlecenie Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu sp. z o.o. zostaną przeprowadzone roboty obejmujące przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej.

To duża inwestycja – koszt realizacji zadania ze strony Urzędu Miasta to ponad 2,5 mln zł, dofinansowanie ze środków krajowego Funduszu Dróg Samorządowych wynosi ponad 1,26 mln zł. Koszt prac wykonywanych przez MZWiK Sp. z o.o. to ponad 1 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest firma Kiernia Sp. z o.o. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 września tego roku. 

źródło: UM Nowy Targ

zdjęcia: Zbigniew Krauzowicz

 

os 26.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również