Kamery live
prognoza pogody

Trwa remont dachu kościoła św. Katarzyny (zdjęcia)

21 października 2021 17:28
Wyciszenie Włącz dźwięk

Na dachu kościoła pw. św. Katarzyny w Nowym Targu trwają prace budowlane. Wymieniane są drewniane gonty oraz – częściowo – więźba dachowa. Prace obejmą także remont instalacji odgromowej, a w przyszłym roku modernizacji doczeka się również mniejsza wieżyczka. 

Jak mówi proboszcz parafii św. Katarzyny ks. Zbigniew Płachta – gonty, choć położone solidnie i podwójnie, po 40 latach wymagały już wymiany. Cała inwestycja jest realizowana z dofinansowaniem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a z uwagi na zabytkowy charakter obiektu, jest to remont konserwatorski. Trwający właśnie pierwszy etap prac obejmuje wymianę poszycia nad prezbiterium, gdzie kwota dofinansowania z ministerstwa wynosi 230 tys. zł. Resztę kosztów pokryją ofiary od parafian. Prace w ramach tego etapu mają zakończyć się w listopadzie i obejmą wymianę łącznie 500 m kw. gontów. 

Remont “na wysokości” będzie kontynuowany tu także w przyszłym roku – wówczas obejmie główną, największą połać dachu. Na 2022 rok zaplanowany jest także remont małej wieżyczki. 

Materiał filmowy – w “Przeglądzie Tygodniowym”. 

os 21.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również