Kamery live
prognoza pogody

Trwa Kampania 19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży

8 listopada 2017 09:30

Podobnie jak w zeszłym roku, Nowy Targ bierze udział w ogólnoświatowej kampanii "19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży". Do akcji włączyło się wiele nowotarskich szkół i instytucji, a kulminacja wydarzenia zaplanowana jest na 16 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury. 

Trwa Kampania 19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży

Akcja przypada zawsze na 19 pierwszych dni listopada.  Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata, gdzie w tym samym czasie nagłaśniany jest temat praw dziecka do godności, szacunku, bezpieczeństwa i wolności. Symbolem kampanii jest kolor pomarańczowy i pomarańczowa wstążka. 

W ramach nowotarskiej odsłony kampanii, w placówkach biorących udział w akcji zostaną zorganizowane zawody międzyszkolne, które będą częścią dnia “Mówimy stop przemocy, gramy fair play”. Ponadto odbywa się szereg działań profilaktycznych na terenie szkół biorących udział w kampanii, zaplanowane jest też spotkanie przedstawicieli instytucji pracujących z rodzinami i dziećmi doświadczającymi przemocy, mające na celu pogłębienie współpracy. 

Koordynatorem całej kampanii na terenie miasta i gminy Nowy Targ jest, podobnie jak w ubiegłym roku Magdalena Wiertelak i Fundacja “Szczęśliwe Jutro”. Do akcji włączyły się m.in. szkoły podstawowe nr 1, 2, 4 i 5 w Nowym Targu, szkoły podstawowe w Knurowie i Gronkowie,  II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Technicznych i Placówek, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1. 

Współorganizatorem “kampanii 19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży” jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu.

Podsumowanie kampanii będzie miało miejsce 16 listopada w MOK w Nowym Targu. 

fot. Fundacja Szczęśliwe Jutro

NT24TV 08.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również