transmisja na żywo:
TatrySki Podhale Nowy Targ - Tauron KH GKS Katowice
Zapraszamy na transmisję już w najbliższą niedzielę 21 stycznia 2018r. od godz. 17:45 !
oglądaj na żywo
nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Trwa Kampania 19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży

Podobnie jak w zeszłym roku, Nowy Targ bierze udział w ogólnoświatowej kampanii „19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży”. Do akcji włączyło się wiele nowotarskich szkół i instytucji, a kulminacja wydarzenia zaplanowana jest na 16 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury. 

Akcja przypada zawsze na 19 pierwszych dni listopada.  Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata, gdzie w tym samym czasie nagłaśniany jest temat praw dziecka do godności, szacunku, bezpieczeństwa i wolności. Symbolem kampanii jest kolor pomarańczowy i pomarańczowa wstążka. 

W ramach nowotarskiej odsłony kampanii, w placówkach biorących udział w akcji zostaną zorganizowane zawody międzyszkolne, które będą częścią dnia „Mówimy stop przemocy, gramy fair play”. Ponadto odbywa się szereg działań profilaktycznych na terenie szkół biorących udział w kampanii, zaplanowane jest też spotkanie przedstawicieli instytucji pracujących z rodzinami i dziećmi doświadczającymi przemocy, mające na celu pogłębienie współpracy. 

Koordynatorem całej kampanii na terenie miasta i gminy Nowy Targ jest, podobnie jak w ubiegłym roku Magdalena Wiertelak i Fundacja „Szczęśliwe Jutro”. Do akcji włączyły się m.in. szkoły podstawowe nr 1, 2, 4 i 5 w Nowym Targu, szkoły podstawowe w Knurowie i Gronkowie,  II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Technicznych i Placówek, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1. 

Współorganizatorem „kampanii 19 dni przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży” jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu.

Podsumowanie kampanii będzie miało miejsce 16 listopada w MOK w Nowym Targu. 

fot. Fundacja Szczęśliwe Jutro

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna