Kamery live
prognoza pogody

Trudne warunki na drogach. Policjanci apelują o ostrożność

24 listopada 2023 09:08

Od rana występują opady śniegu i deszczu, a tym samym pogorszyły się warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożną i bezpieczną jazdę.

Trudne warunki na drogach. Policjanci apelują o ostrożność

– Dzisiaj rano w Nowym Targu doszło do kolizji drogowej. Kierujący nissanem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył opla. W wyniku zderzenia nikomu nic poważnego się nie stało – informują nowotarscy policjanci i apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę, z prędkością dostosowaną do panujących warunków atmosferycznych.

Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni droga hamowania się wydłuża, a padający śnieg ogranicza widoczność kierowcy.

– Nie zapominajmy o zachowaniu ostrożności, odpowiednim dystansie od poprzedzającego pojazdu i dostosowaniu prędkości do tych trudnych warunków drogowych. Pamiętajmy o zapewnieniu widoczności sobie oraz dbaniu o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Apelujemy do kierowców, aby odpowiednio przygotować swoje pojazdy do podróży w zimowych warunkach, aby zwrócić uwagę na stan ogumienia i wyposażyć samochód w odpowiednie opony – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Szczególny apel funkcjonariusze kierują również do pieszych, aby nie stwarzali sytuacji niebezpiecznych i nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, który przy śliskiej nawierzchni nie jest w stanie nagle się zatrzymać.

Źródło: KPP Nowy Targ

ag 24.11.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również