Kamery live
prognoza pogody

Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność!

29 listopada 2021 21:11

Zimowa aura przywitała dziś mieszkańców Podhala. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, policja apeluje do kierowców o wzmożoną czujność i ostrożną jazdę, natomiast pieszych prosi o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię oraz noszenie elementów odblaskowych.

Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność!

Panująca od dziś pogoda nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Opady śniegu powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia śliska. To warunki, w jakich bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj.

-Apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę – mówi asp. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu – Pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu pojazdu do jazdy w zimowych warunkach. Szczególny apel kierujemy do pieszych, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo i widoczność na drodze. 

Wsiadając za kierownicę samochodu należy pamiętać o:

  • odpowiednim przygotowaniu pojazdu – usunięciu śniegu z szyb, tak aby zapewnić kierowcy dobre pole widzenia,

  • bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i zachowywaniu zwiększonego odstępu od poprzedzającego samochodu,

  • dostosowaniu swoich umiejętności do warunków panujących na drodze i zmniejszeniu prędkości,

  • unikaniu ostrego hamowania, niewykonywaniu gwałtownych manewrów i podejmowaniu z rozwagą manewrów wyprzedzania i mijania, odpowiednio wcześniej je sygnalizując,

  • zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych.

źródło: KPP Nowy Targ

 

os 29.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również