Kamery live
prognoza pogody

Trójka kierowców gnała o ponad 50 km/h za szybko

12 czerwca 2020 14:15

Minionej nocy trzech kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Trójka kierowców gnała o ponad 50 km/h za szybko

Wszystkie wykroczenia zostały ujawnione w Nowym Targu na zakopiance. Policjanci prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Dwóch kierujących, którzy stracili uprawnienia to młodzi kierowcy. 20-latek kierujący volkswagenem posiada prawo jazdy od półtora roku, a 22-latek kierujący bmw od trzech lat. Zgodnie z taryfikatorem za przekroczenie prędkości o ponad 51 km/h grozi mandat karny w wysokości od 400zł do 500 zł i 10 punktów karnych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymują za pokwitowaniem kierującemu prawo jazdy. Następnie Starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Należy pamiętać, że zatrzymanie osoby, która ma cofnięte uprawnienia na 3 miesiące, skutkuje przedłużeniem kary do 6 miesięcy. Jeżeli kierujący ponownie zostanie zatrzymany ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

 

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 12.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również