Triumf mieszkańca Nowego Targu w Pucharze Europy

23 lutego 2021 14:16

Mieszkaniec Nowego Targu Jakub Twardowski w duecie z Piotrem Garbowskim zwyciężyli w trzech biegach w ramach Pucharu Europy w Ptaszkowej. Teraz reprezentanci kraju w para-narciarstwie biegowym przygotowują się do startu w Pucharze Świata w Planicy.

Zawody rozgrywane były od 17 do 21 lutego w Ptaszkowej. Rozegrano łącznie dwa biegi techniką klasyczną i jeden bieg techniką dowolną na 5-kilometrowym i 10-kilometrowym dystansie. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa turniej został zdziesiątkowany nieobecnościami zawodników z innych krajów i bliżej było mu do Pucharu Polski niż Europy. Jedynym obcokrajowcem okazał się reprezentant Chorwacji, startujący w kategorii wózek inwalidzki. Spośród mężczyzn startujących w kategorii osób niedowidzących we wszystkich trzech biegach zwyciężył duet Jakub Twardowski – Piotr Garbowski, którzy zostawili za sobą sześć innych par.

– Bardzo nas cieszy ta wygrana, choć jednocześnie nieco przykro nam jest, że tak mało zawodników wzięło udział w Pucharze Europy – mówi nam reprezentant kraju, Jakub Twardowski. – Teraz wróciliśmy do Zakopanego, gdzie trwa zgrupowanie Reprezentacji Polski i przygotowujemy się do startu w Pucharze Świata, aby dać z siebie wszystko.

Pierwszy konkurs Pucharu Świata odbędzie się w Planicy w ten weekend.