Kamery live
prognoza pogody

Trasy biegowe już zapraszają

NOWY TARG. Od grudnia czekający na takie warunki śniegowe ludzie bardzo szybko dowiedzieli się, że ciągnik ubija podłoże pod trasy biegowe – na lotnisku, po wschodniej stronie rezerwatu, na prawym brzegu Białego Dunajca i w Borze Kombinackim.

Trasy biegowe już zapraszają

Na ubitym podłożu jeszcze dziś wieczór, innym sprzętem, zostaną założone podwójne ślady. Najbardziej stęsknieni za śniegiem nie czekali jednak na nie i zaraz ruszyli w trasę. Reszta zapewne poczeka do jutra.

Dzieciaki na sankach i jabłuszkach mogą natomiast zjeżdżać z przygotowanej dla nich górki przy SP Nr 1. Najpierw był na nią nawożony śnieg zeskrobany przez rolbę z tafli lodowiska, a teraz dosypało z nieba.

Równocześnie zaśnieżany jest tor na „kole” w parku. Dyrektor Miejskiego Zakładu Zieleni i Rekreacji, Wojciech Wielkiewicz, obiecuje zrobić wszystko, co możliwe, by ta 400-metrowa trasa w centrum miasta była gotowa na niedzielę. Nie dało się jej przygotować wcześniej, gdyż temperatury pozwoliły armatce pracować zaledwie przez trzy noce (wymagana dla niej temperatura to od minus ośmiu stopni Celsjusza w dół), a do pełnego zaśnieżenia ten sprzęt musi produkować śnieg przez co najmniej 5 nocy. Żeby torem można było cieszyć się dłużej, nawet przy odwilży, warstwa śniegu przed ubiciem musi być co najmniej 40 – 50-cio centymetrowa. Opady w połączeniu z armatką teraz już pozwolą taką wytworzyć.

No to doczekaliśmy się i szusujemy… Pamiętając, że żadne suplementy nie podnoszą odporności tak, jak ruch na świeżym powietrzu.

(asz)

 

 

 

Anna Szopińska 15.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Internetowy Internauta 10:15 19.01.2021

Trasa niebieska przez Bór nieczynna. Sezon się rozpoczął więc rozpoczęto też wycinkę drzew. Geniusze planowania. Można by to zaakceptować - jest objazd trasą czerwoną. Niestety trasa czerwona również została zniszczona przez firmę prowadzącą wycinkę. Zapraszam na trasę od ul. Polnej.

Zobacz również