Kamery live
prognoza pogody

Trasa Single Track w Nowym Targu? Miasto spotka się z Dyrekcją Lasów

Miasto ma podjąć w najbliższym czasie działania w celu zorganizowania spotkania z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krakowie, jako właścicielem terenu pod przebieg potencjalnej trasy Single Track w paśmie Gorców. Ta obietnica to efekt ostatniej interpelacji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Marka Mozdyniewicza.

Trasa Single Track w Nowym Targu? Miasto spotka się z Dyrekcją Lasów

Z ponowną już prośbą o przystąpienie do rozmów z właścicielem terenów, gdzie miałaby zostać zrealizowana trasa rowerowa typu Single Track, wystąpił – “w ślad za prośbami mieszkańców miasta, którzy chcą aktywnie spędzać czas na rowerach” radny Marek Mozdyniewicz. 

-Trasy typu Single Track przyciągają rzesze turystów, którzy uprawiają kolarstwo górskie, może to być również bodziec do rozwinięcia bazy noclegowej i gastronomicznej w Nowym Targu – argumentuje radny w interpelacji – Wytyczenie trasy pozwoli również na bezpieczne uprawianie turystyki rowerowej, ponieważ ścieżką będą mogły się poruszać się jedynie osoby na rowerach w ruchu jednokierunkowym. 

W odpowiedzi, burmistrz zwraca uwagę na konieczność późniejszego utrzymywania trasy, co wiąże się z kosztami. 

-Turystyka rowerowa oparta o trasy Single Track staje się coraz bardziej prężną częścią całej branży, a przykłady powstałych w Polsce ośrodków wskazują, iż niezbędne jest nie tylko samo stworzenie trasy, ale stałe jej utrzymywanie. W związku z tym liczymy, iż w nowych źródłach finansowania opartych o środki unijne tego typu inwestycje znajdą się w katalogu projektów kwalifikujących się do wsparcia.

/os

os 12.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
*ANONIM* 22:07 12.02.2020

Jestem za i chętnie udostępnię swoją działkę.

*ANONIM* 22:05 12.02.2020

Zgadzam się na uruchomienie takiej trasy przez moją działkę

Zobacz również