Kamery live
prognoza pogody

Trasa na “kole” – już gotowa

21 stycznia 2021 12:09

Od dziś czynna jest trasa do narciarstwa biegowego na tzw. “kole” nieopodal Parku  Miejskiego w Nowym Targu. Dużym atutem miejsca – poza położeniem w centrum miasta – są godziny otarcia. 400-metrowa pętla dostępna jest od 8 rano do 21 wieczorem, a po zmroku – oświetlona. 

Trasa na

-Na kole założone są dwa tory do stylu klasycznego oraz miejsce do poruszania się techniką dowolną. Wejście na koło możliwe jest od strony parku. Korzystający z terenu parku i “KOŁA” zobligowani są do zachowania zasad (DDM – dezynfekcja, dystans, maseczki) wynikających z przeciwdziałania epidemii Covid-19 – informuje i przypomina Urząd Miasta.

Ze względu na asfaltowe podłoże, przygotowanie trasy nie mogło obyć się bez sztucznego naśnieżania. Mimo sporej ilości naturalnego śniegu wciąż nie była to warstwa wystarczająca, by nie obawiać się o uszkodzenia nawierzchni. Przygotowanie trasy na “Kole” to wspólna akcja Urzędu Miasta, Zakładu Zieleni, Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, które zarządza terenem, jak również miejskich wodociągów, które dostarczyły wodę. 

Na trasach – raj dla biegaczy. Tor na „kole” już gotowy

 

os 21.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również