Kamery live
prognoza pogody

Transport zwłok, poszukiwania i ewakuacja turystów – pracowity weekend dla Grupy Podhalańskiej GOPR

31 maja 2020 18:47

W piątek w godzinach nocnych na prośbę policji ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR transportowali zwłoki mężczyzny znalezionego w bacówce na jednym trudniej dostępnych przysiółków Ochotnicy Górnej. W sobotę w godzinach 16-19 miały miejsce poszukiwania trójki turystów, którzy zgubili szlak w okolicach Turbacza. Po raz kolejny przypominamy – barierki są po to aby za nie nie przechodzić, to nie nam robicie na złość – przypominają GOPR-owcy. 

Transport zwłok, poszukiwania i ewakuacja turystów - pracowity weekend dla Grupy Podhalańskiej GOPR

W sobotę o godzinie 13 prowadzono także działania na szlaku żółtym z Sromowiec Niżnych w kierunku Trzech Koron. Turysta w wyniku upadku w tym rejonie doznał bolesnej kontuzji stawu skokowego, po zaopatrzeniu urazu i podaniu leków został przetransportowany w noszach KONG do własnego pojazdu.

W tym samym dniu pomiędzy godziną 16 a 19 w Gorcach odbywały się poszukiwania, gdzie 3 osoby z powodu złej pogody zgubiły szlak w okolicach Turbacza (Rozdziele), odnalezieni wyczerpani turyści zostali ewakuowani w dolinę.

W piątek w godzinach nocnych na prośbę policji ratownicy GP transportowali zwłoki mężczyzny znalezionego w bacówce na jednym trudniej dostępnych przysiółków Ochotnicy Górnej.

informacja i zdjęcia: www.facebook.com/GP.GOPR/

os 31.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również