Kamery live
prognoza pogody

Transmisja Mszy Świętych misyjnych w Nowytarg24.tv

28 lutego 2021 20:13

Już od poniedziałku na antenie Nowotarskiej Telewizji Kablowej oraz za pośrednictwem naszego portalu internetowego Nowytarg24.tv będzie można wirtualnie uczestniczyć w mszach misyjnych w Parafii św. Jana Pawła II. 

Transmisja Mszy Świętych misyjnych w Nowytarg24.tv

Tydzień misyjny w Parafii św. Jana Pawła II rozpoczął się już w sobotę 27 lutego wraz z Mszą Świętą z intronizacją Pisma Świętego i zapaleniem Paschału. Dzisiejsza niedziela upłynęła pod hasłem “Wobec tajemnicy Boga”, wierni – jak co tydzień – mogli uczestniczyć w nabożeństwie za pośrednictwem transmisji Nowotarskiej Telewizji Kablowej. Tymczasem kolejne transmisje ruszają już od jutra. 

Poniedziałek to msze święte z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych oraz modlitwą o uzdrowienie, różaniec misyjny, nauka pieśni, koronka do św. Michała Archanioła, szkoła modlitwy i Apel Jasnogórski. Spośród ciągu całego dnia modlitw transmisja dotyczyć będzie Mszy Świętej i rozpocznie się o godzinie 8:00.

Wtorek to poznawanie “tajemnic ludzkiego serca”. Wierni wezmą udział w mszach świętych z nauką misyjną, różańcu, koronce czy szkole modlitwy. To także dzień w którym uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej wezmą udział w spotkaniu misyjnym. W wtorek transmisja Mszy Świętej rozpocznie się o godzinie 8:00. 

Środa to dzień spowiedzi misyjnej dla dzieci. Od 7:30 do 20:30 – jak każdego dnia – odbywać się będą różańce, spotkania misyjne, koronka do św. Michała Archanioła, Apel Jasnogórski czy Msze Święte z nauką misyjną i odnowieniem sakramentu chrztu świętego. Transmisja Mszy Świętej w środę rozpocznie się o godzinie 8:00.

Czwartek ukierunkowany został w szczególności dla uczniów przygotowujących się do bierzmowania oraz starszych. To właśnie tego dnia odbędą się msze święte z nauką misyjną i odnowieniem sakramentu bierzmowania. W czwartek transmisja Mszy Świętej rozpocznie się o godzinie 18:00.

Piątek to kolejny dzień spowiedzi misyjnej. Wierni wyspowiadać się będą mogli w godzinach 9:00-10:00 oraz 15:00-18:00 z przerwą 16:30-17:00. Ponadto rano wezmą udział w różańcu oraz Mszy Świętej z nauką misyjną i modlitwą za zmarłych, następnie od 15:00 rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, później Droga Krzyżowa, Msza Święta z modlitwą za zmarłych. Na koniec dnia odbędzie się Nabożeństwo i Akt Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi. Transmisja w tym dniu rozpocznie się o godzinie 18:00.

Sobota upłynie pod hasłem “Nie ma jak w domu”. Tego dnia odbędą się różańce misyjne w ramach pierwszej soboty miesiąca czy Msze Święte z nauką misyjną oraz odnowieniem ślubów małżeńskich, błogosławieństwem dzieci oraz niewiast w stanie błogosławionym. Transmisja sobotniej Mszy Świętej rozpocznie się o godzinie 18:00.

Niedziela to ostatni dzień tygodnia misyjnego. Odprawionych zostanie sześć Mszy Świętych, Gorzkie Żale oraz Nabożeństwo przy Krzyżu Misyjnym z uroczystym błogosławieństwem i złożeniem przyrzeczeń misyjnych. Niedzielna transmisja rozpocznie się o godzinie 10:00.

Poszczególne Msze Święte będą transmitowane każdego dnia za pośrednictwem kanału telewizyjnego NTVK oraz portalu internetowego Nowytarg24.tv. Transmisje są bezpłatne, wierzący będą mogli bez przeszkód wirtualnie uczestniczyć w nabożeństwach z każdego miejsca. 

redakcja 28.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również