Kamery live
prognoza pogody

Transgraniczna linia – także na zimowe wycieczki

14 lutego 2020 13:58

Od trzech miesięcy mieszkańcy Podhala i turyści korzystają z nowej linii autobusowej, uruchomionej przez województwo małopolskie. Autobusy pozwalają wygodnie dojechać do wielu atrakcji, leżących po polskiej i słowackiej stronie Tatr. 

Transgraniczna linia - także na zimowe wycieczki

To ważna informacja w kontekście trwających nadal ferii zimowych w całym kraju – do niedzieli, 23 lutego będą wypoczywać uczniowie z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Autobusy w czasie ferii jeżdżą nie tylko na trasie Bukowina Tatrzańska – Zakopane – Chochołów, ale dalej w kierunku Słowacji, do term w Orawicach, Zamku Orawskiego, Zuberca i stacji narciarskiej na Rohaczach czy Dolnego Kubina.

-Co ważne autobusy kursują w czasie ferii zimowych codziennie, także w soboty i niedziele. Do dyspozycji pasażerów oddano dwie pary kursów w każdą stronę, po jednym kursie porannym i popołudniowym – informuje wicemarszałek Łukasz Smółka.

Niewątpliwie atutem nowych połączeń jest atrakcyjna cenowo oferta biletowa. Koszt normalnego biletu jednorazowego, za przejazd pomiędzy przystankami na terenie Polski, to wydatek od 3 do 4,50 zł. Na trasie pomiędzy Bukowiną Tatrzańską a Chochołowem obowiązują ustawowe ulgi.

Realizująca przewozy firma Eurozebra przygotowała również atrakcyjną ofertę biletów na przejazd między Chochołowem, a miejscowościami położonymi u naszych południowych sąsiadów. W tym wypadku cena biletu jednorazowego waha się od 3 do 13,50 zł. Miłośnicy białego szaleństwa mogą zabrać ze sobą sprzęt narciarski bez dodatkowych opłat.

Szczegółowe informacje dotyczące rozkładów jazdy, biletów oraz punktów sprzedaży są dostępne na stronie: www.eurolinia.pl

źródło: UM WM

os 14.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również