Kamery live
prognoza pogody

Transfery last minute. Dwóch kolejnych Finów w Podhalu. Pomogli kibice

W ostatnim dniu „okienka” transferowego władze TatrySki Podhala Nowy Targ dokonały dwóch transferów. Do drużyny dołączyli kolejni dwaj Finowie: 26 letni napastnik Patrik Moisio i 23 letni obrońca Samu Suominen.
Transfery last minute. Dwóch kolejnych Finów w Podhalu. Pomogli kibice

Moisio urodził się w fińskim Turku i jest wychowankiem tamtejszego TPS. Do 2016 r. występował w Finlandii w rozgrywkach juniorskich a w późniejszym okresie w Mestis i najwyższej klasie rozgrywek Liiga.

Grał również w Japonii, Czechach, Anglii i Szkocji. Ostatnim klubem był Ukraiński Donbass Donieck. Jest byłym młodzieżowym reprezentantem Finlandii w drużynach U17 i U18. W 2010 r. sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Świata U18, które były rozgrywane w Mińsku.

Suominen to z kolei wychowanek klubu FoPS. Grał m.in. w młodzieżowych ligach w USA. W swoim kraju nigdy nie grał na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Ma 75 spotkań w Lidze Mestis (7 goli i 18 asyst). Ostatnio grał w austriackim EC Bregenzerwald. W reprezentacji Finalndii grał na Mistrzostwach Świata do lat 17.

Tym samym do 8 wzrosła liczba zawodników w Finlandii w kadrze „Szarotek”.

Pytanie jak te transfery maja się do problemów finansowych z jakimi boryka się klub i zobowiązań wobec zawodników?

Kontrakty z nowymi zawodnikami udało się podpisać dzięki „pospolitemu ruszeniu wśród kibiców Szarotek w Polsce i USA. Potrzebną kwotę zebrali w ciągu ostatniego tygodnia. My, jako klub nie bylibyśmy w stanie zakontraktować nowych zawodników. Dlatego kibicom należy się acanek. Czapki z głów – wyjaśnia prezes TatrySki Podhale, Marcin Jurzec.

Maciej Zubek 31.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

5 komentarzy
Komisja rewizyjna 05:46 01.02.2019

Na ostatnim zebraniu był wniosek a audyt to spółka Kh Podhale się nie zgodziła podobnie jak Mmks prezes na tym zebraniu pokazał ze ma problem w kontaktach międzyludzkich jak również z matematyka są firmy które koczhaja hokej i chcą go sponsorować ale na jawnych i klarownych warunkach a przy tym zarządzie się nie da.

Asia 04:17 01.02.2019

Nie za dużo tej Finlandii?

Tatuś 18:21 01.02.2019

To jest tak jak się nie inwestuje w młodzież to jest krótkowzroczność Pani Agaty i managera z wyższej półki Roberta byle ich dzieci przepychać a reszta to po to by składki płacili teraz Zdzisio Tomuś Rafałek też byle swoje dzieci przepychać OSHL itp.

Zainteresowany hokeista 21:40 31.01.2019

Czy ktoś może mi powiedzieć jaka naprawdę jest sytuacja finansowa klubu ??? Czy to tajemnica poliszynela ? I dowiemy się dopiero po rozpoczęciu likwidacji spółki ?

Tatuś 05:30 01.02.2019

W Klubie nic się nikt nie dowie jak Kh Podhale podobnie jest w Mmks Podhale jeżeli coś się chcesz dowiedzieć jesteś wrogiem stowarzyszenia i prezes cię upomina i mówi ze my łaski mu nie robimy ze przeprowadzamy dzieci na treningi fakt jest jeden ze kasy nie ma a długi jeszcze z paru lat się ciągną.

Zobacz również