Kamery live
prognoza pogody

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mężczyzny

14 czerwca 2021 13:35

Policjanci odnaleźli ciało zaginionego 69-letniego mieszkańca Nowego Targu. W akcję poszukiwawczą zaangażowani byli oprócz policjantów, strażacy i członkowie Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Czarnego Dunajca.  

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mężczyzny

W sobotę (12 czerwca br.) przed południem 69-letni mieszkaniec Nowego Targu wyjechał z miejsca zamieszkania na rowerze i od tamtej pory nie wrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Od czasu przyjęcia zawiadomienia o zaginięciu mężczyzny policjanci prowadzili działania poszukiwawcze. W niedzielną akcję poszukiwawczą włączyli się także strażacy i po raz kolejny członkowie Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Czarnego Dunajca. Działania prowadzone były pieszo w terenach leśnych oraz z wykorzystaniem radiowozów, wozów strażackich, samochodów ratowniczych, a także quadów.

W niedzielę wieczorem, podczas prowadzonych działań z wykorzystaniem quada służbowego, policjanci z Nieetatowej Policyjnej Grupy do Działań Poszukiwawczych w zaroślach pod skarpą w rejonie Alei Tysiąclecia i rzeki Biały Dunajec znaleźli ciało zaginionego nowotarżanina. Na miejscu z udziałem prokuratora wykonano czynności procesowe. Wstępnie wykluczono, aby do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań. Dzisiaj rodzina potwierdziła tożsamość zaginionego.

To już kolejne działania poszukiwawcze prowadzone dzięki podpisanemu porozumieniu o współpracy wspólnie z członkami Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Czarnego Dunajca.

 – Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w poszukiwania zaginionego – dodają policjanci.

Zaginął 69-letni Eugeniusz Pawłowski

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 14.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również