PILNE
Kamery live
prognoza pogody

To już pewne – w poniedziałek rozpocznie się strajk

Dotychczasowe rozmowy między związkami nauczycielskimi a rządem nic nie dały. W poniedziałek w nowotarskich szkołach rozpocznie się bezterminowy strajk.

To już pewne - w poniedziałek rozpocznie się strajk

Na tę chwilę nie ma żadnych informacji, aby któraś z szkół podstawowych miała zostać w poniedziałek zamknięta. Tak mogłoby się wydarzyć, gdyby dyrektor nie był w stanie zagwarantować swoim uczniom bezpieczeństwa. Wygląda jednak na to, że dzieci i młodzież dzień szkolny spędzą w klasach z nauczycielami, którzy odstąpią od wykonywania pracy – czyli prowadzenia lekcji.

 – Ustalamy ze szkołami wszystkie szczegóły dotyczące przebiegu strajku na naszym terenie – przyznaje prezes nowotarskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, Romualda Prośniak. – Ze względu na dobro naszych uczniów z mediami będziemy chcieli się spotkać najwcześniej we wtorek. Dopiero wtedy przekażemy nieco więcej informacji na temat przebiegu akcji protestacyjnej.

Tymczasem Robert Furca, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11, poinformował, że w poniedziałek – w podlegającej mu placówce – wszystkie zajęcia dla uczniów odbędą się zgodnie z planem.

 – Egaminy gimnazjalne i ośmioklasisty również odbędą się zgodnie z planem i terminem – czytamy w komunikacie dyrektora.

Przypomnijmy: zdaniem nowotarskiego oddziału ZNP do ogólnopolskiego strajku postanowiły przyłączyć się wszystkie szkoły podstawowe, zawodowe i licea w Nowym Targu. Akcja określana jest jako bezterminowa, czyli zakończy się dopiero, gdy dojdzie do konsensusu na linii nauczyciele a rząd. Ci pierwsi domagają się podwyżek w wysokości tysiąca złotych, na co Ministerstwo Edukacji Narodowej nie chce się zgodzić. Im dłużej potrwa strajk, tym bardziej zagrożone będą egzaminy gimnazjalne (rozpoczęcie 10 kwietnia), egzaminy ośmioklasisty (15 kwietnia) czy nawet matury (4 maja).

/ps/

Piotr Starmach 06.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
*ANONIM* 10:34 07.04.2019

Nauczyciele, trzymajcie się!!! Jeżeli komuś się wydaje, że najlepsi będą przychodzić do szkoły by uczyć - na początku za 1.800-1.900 zł - to jest w grubym błędzie!

Nowotarzan 02:26 07.04.2019

Nie jeszcze raz nie dla nauczytzielii nie naszym kosztem

Podpisany 15:37 06.04.2019

Nie wszystkie szkoly w nt i tyle w temacie...

Zobacz również