Kamery live
prognoza pogody

To jeszcze nie majówka, a policjanci już mają dużo pracy

26 kwietnia 2022 18:32

Krzyki, hałasy, alarmy i głośna muzyka, to powody 16 interwencji funkcjonariuszy policji z Zakopanego tylko w miniony weekend.

To jeszcze nie majówka, a policjanci już mają dużo pracy

Najczęściej podejmowane interwencje przez tatrzańskich policjantów podczas minionego weekendu to właśnie te dotyczące zakłócenie porządku i spokoju publicznego, ale również wszelkiego rodzaju interwencje związane z osobami, które zdecydowanie przesadziły z ilości spożytego alkoholu. Wielu mieszkańców Zakopanego, ale i powiatu tatrzańskiego skarży się na ciągłe krzyki i hałasy, głośną muzykę lub imprezy na ulicach, pensjonatach, hotelach czy restauracjach. Policjanci interweniują w każdym takim przypadku. Oto kilka przykładów z minionego weekendu:

– 23.04.2022 r g. 02.00 – w mieszkaniu w bloku na osiedlu Szymony młodzi mężczyźni zachowują się bardzo głośno co przeszkadza sąsiadom.

– 23.04.2022 r g. 23.30 – zgłoszenie o grupie osób na ulicy Krupówki w Zakopanem, która zachowuje się bardzo głośno, a ponadto odtwarza muzykę z przenośnego głośnika.

– 23.04.2022 r g. 23.00 – zgłoszenie z pensjonatu na osiedlu Tatary w Zakopanem dotyczące głośnego zachowania turystów.

– 24.04.2022 r g. 0.10 – zgłoszenie o grupie osób pod popularną dyskoteką na Krupówkach, która krzyczy i zakłóca spokój mieszkańcom.

– 24.04.2022 r g. 0.30 – zgłoszenie o imprezie w Ośrodku Kolonijnym w Zakopanem przy ul. A.Struga. Wiele osób krzyczy i głośno odtwarza muzykę.

– 24.04.2022 r g. 1.25 – zgłoszenie z Zakopanego osiedle Krzeptówki. Zakłócenie ciszy nocnej poprzez głośną muzykę i krzyki na osiedlu.

– 25.04.2022 r g. 3.30 – zgłoszenie z miejscowości Biały Dunajec, gdzie przy ul. Jana Pawła II nastolatkowie zachowują się bardzo głośno.

To tylko kilka przykładowych zgłoszeń jakie niemal każdej nocy trafiają do tatrzańskich policjantów. Większość podejmowanych interwencji jest rejestrowana za pomocą kamer jakimi dysponują policjanci co w przyszłości może stanowić dowód przy rozstrzyganiu wszelkich wątpliwości przed sądem. Zazwyczaj upomnienie policjanta wystarcza i głośna muzyka lub krzyki cichną, ale są też i takie sytuacje w których policjanci nakładają mandat karny do 500 złotych lub kierują sprawę do sądu, gdzie grzywna może sięgnąć kwoty 5000 złotych. Warto pamiętać o konsekwencjach!

Przypominamy, że Zakłócenie spoczynku nocnego – polega na uniemożliwieniu przynajmniej jednej osobie odpoczęcia w ciszy, która obowiązuje od 22.00 do 6.00. Przy czym nie jest konieczne, aby odpoczynek ten polegał na spaniu. Przejawiać się on może także w czytaniu, oglądaniu telewizji.

Przed zbliżającym się weekendem majowym apelujemy o uszanowanie spokoju i ciszy odpoczywającym pod Tatrami turystom oraz mieszkańcom powiatu tatrzańskiego.

fot. Policja Zakopane

Redakcja 26.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również