Kamery live
prognoza pogody

To będzie piłkarskie święto na Podhalu

27 lipca 2020 21:02

Szósty zespół minionego sezonu w polskiej ekstraklasie, a w przeszłości m.in. dwukrotny wicemistrz Polski Pogoń Szczecin będzie rywalem piłkarzy Podhala Nowy Targ w 1/32 Totolotek Pucharu Polski. Meczu z tej klasy przeciwnikiem i o taką stawkę jeszcze w naszym regionie nie grano.

To będzie piłkarskie święto na Podhalu

– Jesteśmy zadowoleni z wyniku losowania. Chcieliśmy trafić na topowy zespół. Udało się. Mój asystent Paweł Kucek miał nosa, bo przed losowaniem wskazał właśnie na klub ze Szczecina. To będzie przede wszystkim fajna przygoda, nowe doświadczenie, ale też weryfikacja naszej dotychczasowej pracy. Myślę, że to też będzie olbrzymia promocja dla naszego regionu – ocenił trener Podhala, Marcin Zubek

Dzisiaj jeszcze nie znamy dokładnej daty rozegrania spotkania, którego gospodarzem będzie Podhale. W myśl regulaminu rozgrywek Puchar Polski, ma się ono odbyć w okresie między 14 a 16 sierpnia.

Nie wiadomo też jeszcze jakie obostrzenia będą towarzyszyć organizacji meczu. Na dzisiaj wedle nowych wytycznych Ministerstwa Zdrowia trybuny mogą być zapełnione w 50 procentach. Stadion w Nowym Targu ma pojemności na 800 miejsc. Teoretycznie więc 400 kibiców będzie mogło być wpuszczonych na stadion.

Nikt też na dzisiaj nie potrafi odpowiedzieć czy przykładowo zawodnicy Podhala przed starciem z drużyną z ekstraklasy, będą musieli przejść testy na koronowi rusa i np. pozostać przez jakiś czas w izolacji.

 Sam bym chciał poznać odpowiedź na każde z tych pytań. Na razie ich nie znam. Myślę, że w najbliższych dniach wszystkie te kwestie zostaną wyjaśnione – mówi kierownik zespołu, Arkadiusz Marczyk.

Maciej Zubek 27.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również