Kamery live
prognoza pogody

Tłumy w Gorcach i interwencja ratowników

11 maja 2020 11:20

Setki turystów skorzystało z słonecznej aury w weekend i wybrało się na gorczańskie szlaki. Niestety doszło również do dwóch wypadków, w których interweniować musieli ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR.

Tłumy w Gorcach i interwencja ratowników
Fot. Grupa Podhalańska GOPR
 
Jak czytamy w komunikacie Grupy Podhalańskiej GOPR: 
 
“(…) W dniu 10.05.2020 r. okołu południa ratownicy otrzymali zgłoszenie, że w rejonie Polany Rozdziele w Gorcach znajduje się kobieta, która prawdopodobnie na skutek potknięcia doznała bolesnego urazu kolana. Po dotarciu na miejsce ratownicy zabezpieczyli uraz i ewakuowali poszkodowaną do miejscowości Obidowa, skąd została przewieziona do szpitala.
 
Przypominamy, że w górach, nawet na relatywnie prostych odcinkach szlaku, należy zawsze zachowywać uwagę i ostrożność. Pechowe nadepnięcie na luźny kamień, śliskie liście, czy błotniste miejsce może skończyć się urazem i długotrwałą rehabilitacją”.
 
Do kolejnego wypadku doszło dzień wcześniej.
 
“(…) W dniu 9.05.20 około godz. 19 do GP GOPR dociera zgłoszenie o potrzebie udzielenia pomocy na jednej z dróg stokowych w lesie, nie daleko szlaku czerwonego na Lubań. Starszy mężczyzna w wyniki poślizgnięcia i upadku doznał bardzo bolesnego urazu kończyny dolnej.
 
Ratownicy po dotarciu na miejsce udzielili wymaganej pomocy i przetransportowali poszkodowanego do Grywałdu. Akcja zakończyła się około godziny 21″.
 
/źródło: Grupa Podhalańska/
/ps/
Piotr Starmach 11.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również