Kamery live
prognoza pogody

Telewizja od kuchni – plebiscyt

5 września 2016 14:52

Rodzina Zachwiejów od blisko 50 lat z pokolenia na pokolenie przekazuje przepis na rodzinna potrawę, która zdobyła już wiele nagród i wyróżnień, oraz dobrych słów z ust degustatorów.

Telewizja od kuchni - plebiscyt

    3 września br., w ramach Dnia Otwartego TVP SA w Krakowie, odbył się Konkurs Małopolskich Potraw i Wyrobów Regionalnych – Plebiscyt „Telewizja od Kuchni”. Gminę Miasto Nowy Targ reprezentował Pan Wiktor Zachwieja z rodziną, przygotowujący barana z rożna.

    Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski wspólnie z Telewizją Polską S.A. w Krakowie organizuje co roku Konkurs Małopolskich Potraw i Wyrobów Regionalnych w formie plebiscytu telewidzów pod nazwą “Telewizja od kuchni” w trakcie “Dnia Otwartego Telewizji Polskiej SA”.

   Od powstania w 1991 r. celem Stowarzyszenia jest umacnianie kulturalnych i gospodarczych więzi wśród mieszkańców regionu, a także promocja Małopolski zarówno w kraju, jak i zagranicą. Kultura kulinarna regionu jest istotnym elementem naszego życia społecznego, to ta część naszego dziedzictwa, której każdy może spróbować i której każdy może być zarówno konsumentem, jak i twórcą. Kuchnia regionalna to ważny element kultury regionalnej, a jej poziom to wskaźnik rozwoju społeczeństwa, symbol stopnia cywilizacji i kultury całego społeczeństwa.  Oprócz zabytków małopolskie specjały kulinarne stanowią o wielkim potencjale turystycznym naszego regionu, a także są przez turystów z całego świata mocno pamiętane.

 

oprac. MSX

fot.: nowytarg.pl

NT24TV 05.09.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również