Kamery live
prognoza pogody

Telefoniczni oszuści nie odpuszczają

21 lutego 2019 12:52

“Na policjanta” to obecnie najczęstsza metoda oszustów na wyłudzenie od osób starszych dużych sum pieniężnych. Policja apeluje, aby nie dać się “zwieść pozorom” i przypomina, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie im pieniędzy.

Telefoniczni oszuści nie odpuszczają

W środę ( 20 lutego br.) do mieszkańców Nowego Targu rozdzwonili się oszuści podający się za policjantów – raz Naczelnika IV Wydziału Śledczego, Zastępcę Naczelnika lub funkcjonariusza I Komisariatu Policji.  Fałszywy policjant podczas rozmowy informował o zatrzymaniu osób usiłujących dokonać kradzieży z konta bankowego rozmówcy. Następnie rozpytywał odnośnie środków zgromadzonych na rachunku bankowym i  posiadanych w domu oszczędności. Oszust przekonywał, że dane osobowe złodziejom zostały przekazane przez pracownika banku. Poinformował również, że w najbliższym czasie ktoś przyjdzie do miejsca zamieszkania rozmówcy, aby wykonać dalsze czynności i zabezpieczyć pieniądze na koncie bankowym.  Dodatkowo przekonywał, że nie mają się czego obawiać,  bo mieszkania są obserwowane przez policjantów.

PAMIĘTAJ ! 

Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust! 

Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych!

Nigdy w takich sytuacjach i osobom nieznajomym nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN, loginów  i haseł!

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem! 

Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer, opowiedz o tym zdarzeniu i poinformuj policję!!!

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 21.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również