Kamery live
prognoza pogody

Tegoroczny Bieg Podhalański jeszcze nie ruszył, a już pobił rekord

Już dziewiątego lutego na nowotarskim lotnisku odbędzie się jubileuszowy, X Bieg Podhalański im. Jana Pawła drugiego. Impreza cieszy się tak wielkim zainteresowaniem, że powoli kończy się liczba wolnych numerów startowych!

Tegoroczny Bieg Podhalański jeszcze nie ruszył, a już pobił rekord

Jeszcze trzy dni pozostały do największego wydarzenia sportowego w Nowym Targu. Jubileuszowy Bieg Podhalański ma mieć w tym roku szczególną oprawę – zawodnicy wystartują na trasach o dystansie trzydziestu i piętnastu kilometrów oraz na całkowicie nowej, sześciokilometrowej pętli. Tymczasem organizowane przez władze miasta wydarzenie już przekroczyło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do udziału w X Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła drugiego zgłosiło się już 833 chętnych. To absolutny rekord w całej historii imprezy – poprzedni z 2014 roku wynosił “zaledwie” 670 startujących.

833 narciarzy to niemal maksymalna liczba dopuszczonych do biegu, jaka została ustalona przez organizatorów. Regulamin zakłada limit 850 biegaczy. To oznacza, że chętni do wzięcia udziału w imprezie – którzy nie zdążyli się jeszcze zarejestrować – muszą się pośpieszyć. Wolnych numerów startowych zostało już tylko siedemnaście. Co więcej, tylko w ostatni weekend do listy startowej dopisało się trzystu zawodników. Zgłoszeń możecie dokonać wypełniając formularz on-line na www.bieg.nowytarg.pl. 

Już wiadomo, że w biegu przeważać będą mężczyźni – tych zgłosiło niemal sześciuset. Kobieca reprezentacja składać się będzie z 239 amatorek i profesjonalistek.

Przypomnijmy: Dziesiąta edycja Biegu będzie miała szczególny charakter, ponieważ wpisuje się w uroczyste obchody 40-lecia wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu. Z uwagi na jubileuszową edycję biegu odbędzie się on pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Dla podkreślenia jubileuszowej edycji zawodów to właśnie podczas Biegu Podhalańskiego w roku 2019 odbędą się Mistrzostwa Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN oraz jedna z edycji Pucharu Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN.

To będzie wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla narciarzy biegowych; znajdą się atrakcje dla całych rodzin, m.in. biegówkowy tor przeszkód, psie zaprzęgi, saneczkowe wyścigi oraz strefa gastronomiczna.

Ci, którzy z różnych względów nie będą mogli wziąć udziału w X Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II, będą mogli na bieżąco śledzić poczynania narciarzy biegowych na naszej stronie. Relacja z nowotarskiego lotniska ruszy 9 lutego z samego rana.

 

/ps/

Piotr Starmach 06.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
MM 12:42 08.02.2019

zapisy online zostały zamknięte 6 lutego

*ANONIM* 18:48 07.02.2019

Jak bedzie z parkingami.........

Zobacz również