Kamery live
prognoza pogody

Tegoroczne Święto Dzieci Gór rozpoczęte

20 lipca 2021 13:45

Po rocznej przerwie Festiwal ŚWIĘTO DZIECI GÓR znów rozświetla Nowy Sącz. Rozpoczęło się jak zwykle od mszy świętej celebrowanej przez księdza Jerzego Jurkiewicza w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego. Ksiądz prałat podziękował młodym ludziom za świadectwo zaangażowanego uczestnictwa w Eucharystii, a organizatorom, że tak właśnie zaczęli kolejne, 28. ŚWIĘTO DZIECI GÓR.

Tegoroczne Święto Dzieci Gór rozpoczęte

Następnie nadszedł czas na koncert inauguracyjny, czyli prezentacja tego, co w ciągu kolejnych dni widzowie będą mogli zobaczyć na scenie ŚWIĘTA DZIECI GÓR. Każdy zespół z Polski przedstawił krótką zapowiedź swojego głównego występu, a zespoły zagraniczne przywitały wszystkich z telebimu.

Szczególną chwilą koncertu było wręczenie Dorocie Majerczyk i Patrykowi Rutkowskiemu certyfikatów Polskiej Sekcji CIOFF.

Ponieważ koncert finałowy, na który zapraszamy 24 lipca o godz. 19:00, będzie miał odmienny niż dotychczas charakter, już dziś nastąpiło uroczyste przekazanie kostura przyszłorocznym gospodarzom, zespołowi SĄDECZOKI, a wszystkie zespoły otrzymały prezenty od organizatorów, Marszałka Województwa Małopolskiego – Witolda Kozłowskiego oraz Prezydenta Miasta Nowego Sącza – Ludomira Handzla.

Koncert poprowadzili Józef Broda i Krzysztof Trebunia-Tutka. Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonał jego dyrektor, a zarazem dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ – Andrzej Zarych.

/źródło: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ/

Piotr Starmach 20.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również