Kamery live
prognoza pogody

Tego roku w „jedenastce” – rekordowa ilość prywatnych stypendiów

19 grudnia 2023 12:20

NOWY TARG. Nagrody motywują, wychowują i cieszą. Dlatego tak godna naśladowania jest tradycja prywatnych stypendiów Mikołajkowych w Szkole Podstawowej Nr 11 im. Armii Krajowej. XVI edycja tej akcji przyniosła rekordową ich ilość. Wzrosła też liczba sponsorów.

Tego roku w „jedenastce” – rekordowa ilość prywatnych stypendiów

Żeby uzyskać takie prywatne stypendium, uczniowie musieli w minionym roku szkolnym osiągnąć średnią ocenę 5,6 i legitymować się wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem. Niektórzy spośród uhonorowanych mają jednak średnią na poziomie 6,0 i prawie 100-procentową frekwencję na zajęciach, co jest już prawdziwym wyczynem. Przy tym wykazują dużą kulturę osobistą, angażują się społecznie, pracują w samorządzie szkolnym, są koleżeńscy, pomocni dla innych uczniów, działają w wolontariacie. Odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, Odysei Umysłów i matematycznym Kangurze. Przy tym wykazują artystyczne uzdolnienia i reprezentują szkołę na konkursach, festiwalach, lokalnych uroczystościach. Ich osiągnięcia sportowe – w pływaniu, lekkiej atletyce, piłce nożnej, biegach przełajowych hokeju na lodzie, rozgrywkach szachowych – są nieraz rangi międzynarodowej.   

Nic dziwnego, że co roku „jedenastkę” odwiedza Mikołaj z workiem nagród. W XVI edycji otrzymało je aż trzynaścioro uczennic i uczniów. Są to: Julia Lach i Anna Nowak z V a, Zuzanna Wróbel z V b, Maksym Garbacz z V c, Maciej Dziadkowiec Jan Dzielski i Wojciech Leśniakiewicz z V e, Adrianna Wida i Lena Tolala z VI c, Emilia Guśpiel  z VI d, Jakub Kos z VII a, Jeremi Pastwa z VII c i Sylwia Paw z VIII b.    

Stypendia fundowali tego roku ich wierni sponsorzy: Burmistrz Nowego Targu, Rada Rodziców „jedenastki”, Firma ROB-GONT z Czerwiennego, spółka Architekci Koprowski i Zając, Firma Resch-KA-Tech, radne miasta – Stefania Drąg-Iłęda i Katarzyna Wójcik, wreszcie Sponsor Anonimowy. Do tego grona dołączyli gorąco oklaskiwani Państwo Anna i Jan Głąbińscy – rodzice zmarłej niedawno Alicji, nauczycielki w tej szkole.  

Właśnie fundatorzy razem z dyrektorem Robertem Furcą i nieodzownym Mikołajem wręczali stypendia pracowitym i wzorowym szczęśliwcom, a ci odbierali je w asyście dumnych rodziców. Reszta uczniów też uczestniczyła w tym wydarzeniu, ciesząc się, oklaskując prymusów, może nawet im trochę zazdroszcząc. Ale ta szczypta zazdrości zachęca do wzięcia przykładu.

Miła przedświąteczna tradycja w „jedenastce” ma zawsze swój muzyczny akcent. To występy młodych wokalistów przygotowanych przez niestrudzoną panią Dorotę Kret.

(asz)

 

 

 

Anna Szopińska 19.12.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również