Kamery live
prognoza pogody

Technologia na usługach dydaktyki

9 kwietnia 2017 20:55

Zespół nauczycieli  i studentów filologii angielskiej Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu zorganizował doskonalące warsztaty metodyczne dla nauczycieli języków obcych z regionu Podhala. Odbyły się one na terenie Podhalańskiej Uczelni.

Technologia na usługach dydaktyki

Warsztaty te  poświęcone były wykorzystaniu nowych technologii w dydaktyce języków obcych. Prelegenci zaprezentowali szereg motywujących narzędzi i zasobów internetowych możliwych do twórczego wykorzystania na lekcji.

Mgr Magdalena Noworolnik i mgr Anna Borkowska omówiły Google driver, z kolei Storybird – dr hab. Joanna Rokita – Jaśkow, a Kahoot, Quizlet – mgr Kamil Mielnik. Dr Mariusz Trawiński mówił o wiki, blogach i zasobach internetowych, a mgr Justyna Skawiańczyk – Żur poruszyła temat English Lab, jako zasobów towarzyszącym podręcznikom wydawnictwa Pearson.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja studentów Joanny Ciszek, Pauliny Truty i Pawła Brody na temat przygotowania projektu filmowego za pomocą programu Windows Movie Maker.

Organizatorem warsztatów była dr hab. Joanna Rokita – Jaśkow, wykładowca i autorka wielu publikacji poświęconych kształceniu nauczycieli i dydaktyce języków obcych.

Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników i mamy nadzieję, że zainspirowały ich  do wykorzystania omówionych narzędzi w pracy z uczniami, tak aby nauka języków obcych była działaniem motywującym, aktywizującym i twórczym.     

oprac. PPWSZ w Nowym Targu

zdj. INHSiT

NT24TV 09.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również