Kamery live
prognoza pogody

Tatrzańska hydrozagadka

23 lipca 2022 17:49

Początek lata na Podhalu upłynął na rozmaitych wydarzeniach kulturalnych, wśród których pojawiła się również nowość – warsztaty dla dzieci i młodzieży związane z ochroną środowiska pt. “Tatrzańska hydrozagadka” realizowane przez Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU przeprowadzono cykl zajęć i warsztatów dotyczących wody, jej ochrony i prawnych aspektów z nią związanych.

Tatrzańska hydrozagadka

Dużą popularnością cieszyły się warsztaty rękodzielnicze z linorytu i czerpania papieru, których efekty mogli podziwiać nie tylko ich uczestnicy. Uczniowie szkół podstawowych chętnie brali udział w spacerach artystycznych i wycieczkach na torfowiska oprowadzanych przez członków TMT. Dzięki projektowi wielu uczniów z terenu Podhala miało okazję odwiedzić po raz pierwszy Muzeum Tatrzańskie i jego liczne filie.

Projekt pt. “Tatrzańska hydrozagadka” został dofinansowany w ramach programu pt. .”Z Fundacją PZU po lekcjach ” ze środków Fundacji PZU.

mat. nadesłane

os 23.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również