Kamery live
prognoza pogody

Materiał sponsorowany. Targowa pełnia lata

18 lipca 2023 20:25

NOWY TARG. Nowa targowica przeżywa pełnię wakacyjnego sezonu. Widać to po ilości odwiedzających. Prócz słowackiego, słychać teraz na placu również angielski, węgierski, francuski, rumuński.

Materiał sponsorowany. Targowa pełnia lata

Oferta warzywnych stoisk jest teraz najbogatsza, sezonowych owoców – pod dostatkiem. To samo dotyczy owczych produktów, na które popyt jest niezmiennie duży. Oscypki, różnego rodzaju serki, korboce – kupują nie tylko miejscowi i turyści, ale także restauracje i różne punkty gastronomiczne, dostawcy cateringów i organizatorzy okolicznościowych imprez.  Drugi wysyp grzybów nie jest jednak jeszcze widoczny.

Po wiosennym boomie zmienił się już na placu targowym asortyment kwiatowych sadzonek. Ogrodnicy i właściciele szkółek przywożą na targowicę szeroki wybór ozdobnych drzewek i krzewów. Sezon grillowy powoduje zainteresowanie różnego rodzaju akcesoriami dostępnymi na kowalskich stoiskach.

Jak w całej Polsce, i tu zagościły pluszowe gęsi wzorowane na tik-tokowej Pipie. Na brak klienteli nie uskarżają się właściciele stoik odzieżowych i obuwniczych. W ich ofercie króluje upalne lato.

W sierpniu zaczną się już wyprzedaże letniego obuwia, a pełnej oferty jesiennej można się spodziewać we wrześniu.

Letnie jarmarkowe klimaty przyciągają także Polonusów, którzy najcieplejszą porę roku wybrali na podróż w rodzinne strony.

(asz)

 

 

 

Anna Szopińska 18.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również