nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Targi Wielkanocne na nowotarskim rynku – już ruszyły

W płatkach śniegu otwierano dzisiaj oficjalnie Targi Wielkanocne na nowotarskim rynku. Władzom miasta towarzyszył zespół „Mali Śwarni”, który góralskim śpiewem przywitał wystawców i pierwszych gości. W targowych budkach znaleźć można wędliny z Podstolic i Węgier, regionalne sery, domowe wypieki, zabawki, koronkowe serwetki i sporo świątecznych dekoracji. Dużym wzięciem cieszyły się dziś wielkanocne palmy. Tradycyjnie już, jedną z atrakcji skierowanych do dzieci jest mini zoo z króliczkami, alpakami i owieczkami. Jeśli pozwoli pogoda, od jutra planowane są  również warsztaty. 

-Niech ten śnieg nikogo nie zmyli, to są targi wielkanocne, wiosenne, na które serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości przez najbliższy tydzień, aż do Wielkiego Czwartku –  mówił podczas otwarcia targów burmistrz Grzegorz Watycha. 

Otwarcie Targów Wielkanocnych 2019 na nowotarskim rynku

Otwarcie Targów Wielkanocnych 2019 na nowotarskim rynku

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 13 kwietnia 2019

Pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska – Steg polecała mini-zoo, nie tylko najmłodszym: 

-Zapraszamy również dorosłych, w tej przedświątecznej gorączce do zapoznania się z alpakami, alpakoterapia naprawdę działa  odstresowująco – zapewniała. 

Poza alpakami, które chyba cały Nowy Targ poznał i pokochał podczas ostatnich targów bożonarodzeniowych, na nowotarski rynek zawitały też owieczi, okazałe gatunki belgijskich królików – olbrzymów i kilka gatunków ptaków. Zwierzątka, pod okiem hodowcy można głaskać i przytulać, na specjalną prośbę króliczki mogą być wyjęte z klatek.

Otwarcie Targów Wielkanocnych 2019 w Nowym Targu i niezastąpieni Mali Śwarni, muzyką i śpiewem witający wystawców i przybyłych gości.

Otwarcie Targów Wielkanocnych 2019 i niezastąpieni Mali Śwarni, muzyką i śpiewem witający wystawców i przybyłych gości.

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 13 kwietnia 2019

Targi potrwają łącznie 6 dni. W ofercie, poza stroikami, wiklinowymi koszykami, rękodziełem związanym z tematyką Wielkanocy, kwiatami, ceramiką, ozdobami, znaleźć można regionalne specjały, nie tylko z Podhala: sery, wędliny, wypieki, owoce, chleb, miód, soki, chrzan czy jajka. Są oscypkowe baranki i koronkowe cudeńka, które będą ozdobą każdego koszyczka, czy wielkanocnego stołu. Znalazło się też miejsce na stoisko ze strojami góralskimi i różnymi stylizowanymi dodatkami, są wyroby z wełny alpak i zabawki.

Alpaki wróciły do Nowego Targu i czekają na Was na rynku!

Alpaki wróciły do Nowego Targu i czekają na Was na nowotarskim rynku!

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 13 kwietnia 2019

Dodatkowo, organizatorzy zaplanowali dla dzieci kreatywne zajęcia z MOK oraz gry i zabawy z biblioteką. Jeśli pogoda pozwoli, już jutro będą miały miejsce warsztaty wyplatania ze słomy. 

/os

 

5 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 komentarzy

Pijak

Kwiecień 15, 2019, o 08:17:33

W rynku nic nie ma ciekawego nic się nie dzieje wygląda to tak jak te krzywe budy na ul krzywej brak tylko jakiegoś Żyda z brodą i mycce na głowie który woła handele handele

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna