Kamery live
prognoza pogody

Tak prezentowała się Mistrzowska Drużyna „Szarotek” przed 27 laty!

Wyciszenie Włącz dźwięk

W 1992/1993 hokeiści Podhala Nowy Targ wywalczyli 13 w historii tytuł Mistrza Polski. Dokonali tego w świetnym stylu w finałowej serii wygrywając 3:1 z Unią Oświęcim. W sercach kibiców Podhala najmocniej w pamięć zapisał się ostatni mecz finałowej serii wygrany przez „Szarotki” w rozmiarach 10:0. Z naszego archiwum „wygrzebaliśmy” materiał z wizyty mistrzowskiej drużyny w nowotarskim ratuszu.

To był pierwszy z czterech tytułów Mistrza Polski jakie nowotarżanie zdobyli pod wodzą trenera Ewalda Grabowskiego. Drużyna oparta była w 90 procentach na wychowankach, w grupie której byli młodzi 18,19 letni zawodnicy. Dużą rolę w zespole odgrywała też dwójka Rosjan: Siergiej Powieczerowski oraz Siergiej Odincow.

Od początku sezonu wierzyłem, że tę drużynę stać było na mistrzostwo Polski. Nawet gdy okazało się, że do play-off przystąpimy z drugiej pozycji nie było mowy o załamywaniu rąk. Wręcz przeciwnie. Wykonaliśmy wielką pracę i ona musiała dać owoce. O naszym sukcesie zadecydowało fizyczne przygotowanie. To jest to! Dziękuję wspaniałym kibicom, dziękuję drużynie! Wykazała w decydujących spotkaniach ogromny charakter i wolę walki – mówił w rozmowie z redaktorem Stefanem Leśniowskim, trener Grabowski.

Skład Podhala 1992/1993 

Marek Batkiewicz, Włodzimierz Krauzowicz, Siergiej Agiejkin, Paweł Bomba, Mirosław Copija, Marcin Ćwikła, Paweł Ciszek, Sławomir Furca, Zbigniew Fryźlewicz, Paweł Gil, Piotr Gil, Janusz Hajnos, Dariusz Łyszczarczyk, Jerzy Matras, Andrzej Truty, Janusz Misterka, Siergiej Odincow, Piotr Podlipni, Zbigniew Podlipni, Siergiej Powieczerowski, Tadeusz Puławski, Roman Pyszkowski, Krzysztof Ruchała, Mariusz Siaśkiewicz, Wojciech Słowakiewicz, Rafał Sroka, Jakub Szal, Mirosław Tomasik, Ryszard Tyrała oraz Jacek Zamojski. 

Maciej Zubek 04.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Zbyszek Fryźlewicz 10:36 06.05.2020

Pozdrowienia dla kolegów z drużyny! Specjalne podziękowania dla Trenera Grabowskiego za"Jego wkład i pracę nad ukształtowaniem mego niełatwego charakteru"!🤔 Do zobaczenia-do zaś!👍

Lukasz 01:51 05.05.2020

A skrotu meczu finalowego wygranego 10 do 0 nie moglibyscie pokazac? Mialem go kiedys nagranego ale odtwarzacz nie chce juz dzialac.

Zobacz również