Kamery live
prognoza pogody

Tak bawiła się Białka podczas Sport&Fun Festival

22 sierpnia 2022 11:11

Za nami najbardziej kolorowy letni festiwal pod Tatrami! Sport & Fun Festival 2022 w Białce Tatrzańskiej odwiedziło blisko 10 tysięcy pozytywnych osób.

Tak bawiła się Białka podczas Sport&Fun Festival

Tegoroczna edycja tego niezwykle barwnego święta sportu i muzyki dobiegła końca. 14 sierpnia miasteczko festiwalowe pod stokiem Kotelnicy Białczańskiej po brzegi wypełniło się uśmiechniętymi, szczęśliwymi twarzami. To były wyśmienite chwile pełne tego, co w życiu najlepsze – dobrej energii i ludzi dobrej woli, zgodnie z filozofią wydarzenia.

Imprezę otworzyły rowerowe i motocyklowe akrobacje – Bike & Moto Trial Show. Swoje popisowe triki na dwóch kołach z dużym zastrzykiem adrenaliny zafundowali nam mistrzowie w swojej dziedzinie – Jacek Jarząbek oraz Przemek Kaczmarczyk. Obaj panowie stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali ewolucje, oglądane z podziwem i zdumieniem – to był mocny wstęp do kolejnych punktów festiwalowego programu.

Prawdziwa radość rozpoczęła się wraz z pierwszym, wspólnym wyrzutem tęczowych proszków holi, tworzącym barwną chmurę, opadając i kolorując roześmiane twarze. Atrakcja, uwielbiana zarówno przez mieszkańców, jak i odwiedzających region turystów z całej Polski i zagranicy, na stałe wpisała się w harmonogram imprezy tworząc integralną jej część. Frajda dla osób w każdym wieku, a przy okazji przestrzeń do uwolnienia swoich emocji, nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. Aby tradycji stało się zadość, na scenę zaproszono instruktorki Zumba Fitness z całej Polski, które swoją energię przekazały szalejącemu, roztańczonemu tłumowi w trakcie godzinnego Zumba Maratonu Kolorów. Istne szaleństwo i kolorowa eksplozja rytmów latino i reggaeton!

Z kolei muzyczne uniesienia zaserwował doskonały lineup. Scena Sport & Fun Festival 2022 zdecydowanie należała do płci pięknej i była swoistym połączeniem różnych gatunków i barw muzyki. Niezwykle zdolna Mavi Violin ze swoimi elektrycznymi skrzypcami urzekła publikę wirtuozerią i dobrym vibem. Solidnym, wyrazistym akcentem był koncert Clödie. Artystka wraz ze swoim zespołem zafundowała mocne brzmienia i potężną dawkę energii z rockowym rozpędem. Drapieżny głos i niecodzienna charyzma Clödie przepędziła nawet burzowe chmury, za co zgromadzeni pod sceną sympatycy odwdzięczyli się gromkimi brawami i radosnymi okrzykami, aż miło!

Zwieńczeniem koncertowej uczty był występ jednej z najpopularniejszych ostatnio wokalistek młodego pokolenia, Roksany Węgiel. To była prawdziwa przyjemność zobaczyć barwny tłum kołyszący się w rytm utworów Roxie. Tuż po koncercie Gwiazda spotkała się ze swoimi fanami. Nie zabrakło inspirujących rozmów, podziękowań, autografów i wspólnych fotek.

Misją festiwalu jest edukacja i pomoc poprzez zabawę. Organizatorzy kładą nacisk na wątek edukacyjny, jak i ekologię środowiskową oraz akcje charytatywne. Połączyli siły z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i Komisariatem Policji w Bukowinie Tatrzańskiej i Zakopanem, aby stworzyć Centrum Edukacyjne “Miasteczko Policyjne”. W specjalnej strefie znalazł się tor rowerowy, wystawa pojazdów z policyjnym radiowozem, motorem i quadem, odwiedzający mogli dowiedzieć się więcej bezpiecznej jeździe na dwóch kółkach wraz z obowiązkowym zakładaniu kasku, pobrać pamiątkowe odciski palców, a także spotkać się z Ambasadorką festiwalu podinspektor Małgorzatą Sokołowską, która dzięki działalności blogerskiej (zpamietnikapolicjantki.pl) oraz influencerskiej pomaga szerzyć obywatelskie postawy i promować bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W zielonej strefie proekologicznej razem z fundacją Recal przeprowadzono akcję recyklingową “Każda puszka cenna”, mającą na celu budowanie świadomości recyklingu niezależnie od miejsca pobytu, na wakacjach czy w miejscu zamieszkania. W strefie profilaktyki zdrowia, we współpracy z DKMS, wolontariusze zachęcali do udziału w akcji “Cząstka Ciebie może nas uratować” polegającej na rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Dzięki cegiełkom – biletom wstępu w wysokości symbolicznych 10 zł udało się zebrać środki na zakup urządzeń do terapii metodą Biofeedback, wspierając dzieci walczące o odzyskanie sprawności fizycznej i psychicznej, przekazane w całości Fundacji Ambasada Dobroczynności z Częstochowy.

Wydarzenie swoją pozytywną sceniczną energią uświetnili ambasadorzy festiwalu m.in. dziennikarka motoryzacyjna Ola Kutz, kierowca rajdu Dakar Grzegorz Baran, czy znani z programów telewizyjnych Mateusz “Big Boy” Borkowski oraz Kasia i Andrzej Gąsienicowie.

Dziękujemy partnerom, sponsorom, mediom, ambasadorom i przede wszystkim uczestnikom za liczną obecność i wsparcie. Nie możemy być bardziej wdzięczni za Wasze uśmiechy, przetańczone godziny, słowa jedności, tysiące opowiedzianych historii. Dziękujemy artystom, technikom, współpracownikom – pasjonatom naszego kolorowego świata! To Wy, ludzie festiwalu, tworzycie razem z nami ten unikatowy event. Dla Was wszystkich pokłony i widzimy się w kolejnych edycjach!” – organizatorzy nie kryją wzruszenia i już dziś zapraszają na kolejne kolorowe spotkania, integrujące miłośników sportu i rozrywki na najwyższym poziomie.

mat. nadesłane,

zdjęcia: Bartłomiej Pająk

 

os 22.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również