Kamery live
prognoza pogody

Szykują się utrudnienia przy zakopiance w Pcimiu

16 kwietnia 2022 14:30

We wtorek 19.04.2022 r. pomiędzy godz. 10:00-12:00 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w ramach realizowanej rozbudowy węzła Pcim w ciągu drogi S7 polegającej na budowie sześciowlotowego ronda na skrzyżowaniu łącznic węzła oraz dróg gminnych.

Szykują się utrudnienia przy zakopiance w Pcimiu

Zamknięty ma zostać wjazd od Krakowa do Pcimia łącznicą z S7 w kierunku Pcimia oraz zjazd od Pcimia do Zakopanego łącznicą od Pcimia na S7 w kierunku Zakopanego.

 – Wprowadzenie tych zmian związane jest z prowadzeniem robót bitumicznych czyli wykonywanie nowej nawierzchni. Prace te mogą potrwać dwa tygodnie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Po wykonaniu nawierzchni prowadzone będą jeszcze roboty wykończeniowe i porządkowe. Zakończenie robót zaplanowane jest na 15 maja 2022 r. – informuje Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie.

W lipcu 2018 r. podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy GDDKiA a gminą Pcim. W myśl porozumienia, po stronie gminy Pcim było przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę, a po stronie GDDKiA jest realizacja zadania.

 – W ramach inwestycji czterowlotowe skrzyżowanie łącznic węzła drogowego S7 Pcim z drogami gminnymi i czterowlotowe skrzyżowanie (starodroża DK7) z drogami gminnymi przebudowane zostały na rondo sześciowlotowe z jezdnią wokół ronda o szerokości 6 m. Dodatkowo wykonane zostało odwodnienie terenu wraz z przebudową przepustów i oświetlenia ulicznego. Powstało także oświetlenie tarczy ronda – dodaje Mikrut.

Wybudowanie ronda poprawi płynność ruchu w tym miejscu oraz bezpieczeństwo jego uczestników, zarówno kierowców jak i pieszych. Koszt inwestycji wynosi 2,8 mln zł.

Piotr Starmach 16.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również