Kamery live
prognoza pogody

Sztuka Jujutsu

27 lipca 2021 15:13

Przez weekend uczniowie sztuk walki brali udział w zgrupowaniu w Ochotnicy Górnej. Rozegrano także zawody, które wyłoniły zwycięzców.

Sztuka Jujutsu

W dniach 22 do 25 w Ochotnicy Górnej pensjonat Gazda Luz odbyło się zgrupowanie sztuk walki. Organizatorem w/w imprezy był Mariusz Błaszkiewicz, mistrz miecza. Jest on aktywnym członkiem SKKF Akyama i często organizuje dla swoich uczniów jak i sympatyków wschodnich sztuk walki takie obozy. ie w trakcie i tego obozu nie zabrakło treningu miecza który poprowadził mistrz Blaszkiewicz. Gościem honorowym zgrupowania był profesor Romuald Wojnicz, kardiochirurg, wykładowca na uniwersytecie śląskim, w przeszłości pracował w zespole profesora Religi. Sensei Romuald Wojnicz prowadzi sekcję Karate Shotokan zrzeszającą w swych szeregach studentów jak również i wykładowców Śląskiej Akademii Medycznej. treningi prowadzili również: sensei Stanisław Stanisław Zawada z Chorzowa oraz shihan Aleksander Kozieł, trening Aikijujutsu i sensei Jan Nowicki trening Jujutsu. W trakcie zgrupowania odbyły się zawody Kenjutsu – walka mieczem. Oczywiście do tych zmagań używa się miecza miękkiego, pokrytego pianką i skórą (fukuroshinai) oraz zawody Kyujutsu – łucznictwo japońskie. Była tez niespodzianka, tak zwany trening nocny, kłódko mówiąc trening rozpoczął sie o trzeciej w nocy. Liczna grupą na obozie byli uczniowie prywatnego LO którzy zdobyli łącznie 9 medali w obydwu konkurencjach. w zawodach wzięło udział pięć drożyn: Prywatne LO, Yamabushi Dojo, Jukenshin Dojo, Dojo karate z Chorzowa i Kindai Ryu Bu Jitsumistrza Blaszkiewicza.

Wyniki zawodów Kenjutsu (miecz)

1 miejsce: Anastazja Czubernat LO . Jan Nowicki, Mateusz Trabka LO, Natalia Walkosz    2 miejsce: Julia Brzyżek LO, Sebastian Bednarczyk LO, Julian Sztok, Anna Kukuc  3 miejsce: Franciszek Kukuc, Milena Sroka, Wiliam Mąka, Karolina Hryc LO 

Wyniki zawodów Kyujutsu (Łuk Japoński)

1 miejsce: Milena Sroka, Anna Kukuc, Anastazja Czubernat LO, Gabriel Zontek LO, 2 miejsce: Mateusz Trąbka LO, Karolina Hryc LO, Kamila Kalata, Julian Sztok  3 miejsce: Aleksandra Cyrwus, Jakub Wrzesień, Kinga Magiera, Wiliam Mąka.

/mat. nadesłane/

Piotr Starmach 27.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również