PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Sztafeta niepodległości pobiegnie przez Małopolskę

9 sierpnia 2018 10:49

Żołnierze i pracownicy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wezmą udział w sztafecie niepodległości wzdłuż Wisły. Bieg jest organizowany dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości. Sztafeta odbędzie się w dniach 11-14 sierpnia. 

Sztafeta niepodległości pobiegnie przez Małopolskę

W sztafecie uczestniczyć będzie 48 osób, żołnierzy i pracowników Wojsk Obrony Terytorialnej. Zostaną podzieleni na dwie grupy: źródło i ujście. Po dwóch zawodników z  grupy będzie musiało pokonać 10-kilometrowe odcinki w tempie co najmniej 7 min/km. Do pokonania będzie w sumie prawie 1100 km.

Ze źródeł Wisły w kierunku stolicy wystartuje grupa zadaniowa Źródło, w której składzie jako druga zmiana pobiegnie reprezentacja 11 MBOT.

Start z Baraniej Góry 11 sierpnia o godz. 14.30. Cały zespół będzie miał do przemierzenia trasę długości 620 km w planowanym czasie blisko 73 godziny. 

Metą sztafety będą błonia Stadionu Narodowego, a oficjalne zakończenie biegu odbędzie się pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego.

źródło: UM

Aleksandra Kokalik 09.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również