Kamery live
prognoza pogody

Szpitale w Nowym Targu i Zakopanem z milionami z Funduszu Medycznego

21 września 2023 08:26

W ramach Funduszu Medycznego Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu otrzyma 15 mln zł, a Szpital Powiatowy im. Dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem – 6,9 mln zł.

Szpitale w Nowym Targu i Zakopanem z milionami z Funduszu Medycznego

– Dzięki konkursowi z Funduszu Medycznego placówki medyczne mogły ubiegać się o środki na modernizację, przebudowę lub doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych, w tym pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR. To kolejne znaczące wsparcie dla infrastruktury ratownictwa medycznego. 15 małopolskich szpitali otrzyma ponad 153 mln zł – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Fundusz Medyczny powstał z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Jest on obliczony na najbliższe 10 lat w kwocie 40 mld zł.

– W Małopolsce jest 21 SOR-ów i 10 Izb Przyjęć. Tylko w lipcu 2023 r. zgłosiły się do nich samodzielnie 51 354 osoby (według danych z NFZ), zaś za pośrednictwem zespołów ratownictwa medycznego zostało przywiezionych 13 215 pacjentów. Łącznie to zatem prawie 65 tys. pacjentów, którzy tylko w jednym miesiącu znaleźli się na małopolskich SOR-ach i w Izbach Przyjęć – informuje Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Wnioski o dofinansowanie można było składać od 27 lutego 2023 r. O środki z Funduszu Medycznego, mogły ubiegać się placówki, które na dzień ogłoszenia konkursu udzielały świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie świadczenia w szpitalnym oddziale ratunkowym. Drugim warunkiem skorzystania z dofinansowania było zawarcie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na wymieniony zakres świadczeń do 31 grudnia 2021 r.

Do konkursu przystąpiło 207 wnioskodawców, z czego wybrano 152 projekty.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

ag 21.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również