Kamery live
prognoza pogody

Szpital –  przed energetyczną rewolucją

8 marca 2016 16:20
Wyciszenie Włącz dźwięk

Podhalański Szpital Specjalistyczny przymierza się do realizacji największego i najkosztowniejszego ze swoich dotychczasowych projektów. Chce bowiem wykorzystać solarną energię i inne „białe” technologie. Rada Miasta uchwaliła już w tym celu przystąpienie do sporządzenia zmiany w Studium kierunków i uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego. 

Ambitny solarny projekt Szpitala jest elementem znacznie większego przedsięwzięcia: kompleksowej modernizacji obiektów pod kątem zapotrzebowania na energię i monitorowania jej zużycia. Chodzi tu zarówno o energię elektryczną, paliwo gazowe, produkcję ciepła w szpitalnej kotłowni i jego przesył, jak też o automatykę sterowania. Rozwiązania byłoby innowacyjne i prototypowe. Projekt obejmuje też wymianę całej stolarki okiennej i drzwiowej w Szpitalu. Jednym z jego elementów byłaby instalacja fotowoltaiczna, produkująca energię elektryczną na potrzeby lecznicy.

 

 

Więcej na ten temat w najbliższym Przeglądzie Tygodniowym.

 

/AS

 

NT24TV 08.03.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również