Kamery live
prognoza pogody

Szpital ogranicza covidową bazę

16 lutego 2022 18:02

POWIAT NOWOTARSKI. Podhalański Szpital uzyskał zgodę wojewody na zmniejszenie covidowej bazy. W pierwszej kolejności, od czwartku, zacznie znów normalnie funkcjonować oddział kardiologii.

Szpital ogranicza covidową bazę

Powód ograniczania ilości covidowych łóżek to obserwowalny od kilkunastu dni spadek ilości przypadków wymagających hospitalizacji.

– Na kardiologii już trwają dezynfekcje, ustawianie łóżek i urządzeń tak, jak to było wcześniej – mówi Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala. – Według ustaleń z ordynatorem – od czwartku będziemy tam mogli wznowić przyjmowanie pacjentów.

W tej chwili pacjentów covidowych jest w Szpitalu mniej niż czterdziestu, w tym jeden pod respiratorem, a ilość ciężkich przypadków wyraźnie spada.

– Mam nadzieję, że w dwóch – trzech najbliższych tygodniach całkowicie wycofamy się z segmentu covidowego – prognozuje dyrektor. – Jeżeli kardiologia rozwinie w pełni swoją działalność, to poza ZOL-em – okrojonym o jedno piętro na rzecz drugiego oddziału covidowego – będziemy już w stanie funkcjonować normalnie.

(asz)

Anna Szopińska 16.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również