Kamery live
prognoza pogody

Szósta edycja Boulder Wars za nami

7 marca 2018 21:50

24 lutego w Centrum Wspinaczkowym Top, w Nowym Targu, miała miejsce szósta edycja ogólnopolskich zawodów wspinaczkowych „Boulder Wars”. Urząd Miasta Nowy Targ kolejny rok z rzędu wspierał to niezwykłe sportowe wydarzenie.

Szósta edycja Boulder Wars za nami

W zawodach wzięło udział około 200 zawodników z Polski, a także Słowacji, Ukrainy i Włoch. Uczestnicy rywalizowali ze sobą na dwudziestu, przygotowanych specjalnie dla nich problemach, których rozwiązanie wyłoniło finalistów.

Sześd najlepszych zawodniczek oraz ośmiu najsilniejszych mężczyzn, obecnych w finale, miało do przejścia cztery bouldery, wymagające nie tylko siły fizycznej, ale też odpowiedniej techniki i trafnego pomysłu na ich pokonanie. Emocjonujący finał doprowadził do poznania najlepszych z najlepszych.

Zwycięzcami tegorocznej edycji okazali się Daria Brylova oraz Jakub Czarnota.

Po finałach nadeszła kolej na oficjalną częśd, czyli ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród i wręczenie statuetek, w której wziął udział Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha.

Zawody Boulder Wars cieszą się w środowisku wspinaczkowym dużą popularnością, każda edycja przyciąga niemal maksymalną ilośd uczestników, gotowych do podjęcia rywalizacji i ceniących sobie przyjazną atmosferę, panującą na nowotarskiej ściance. Niestety, prawdopodobnie Boulder Wars VI były ostatnimi zawodami, które miały miejsce w obecnej lokalizacji. Właściciel lokalu, który wynajmowany jest pod działalnośd ścianki, planuje tam inną inwestycję, stąd decyzja o rozwiązaniu umowy z obecnymi najemcami.

Czy to zatem koniec nowotarskiego wspinania? Jakub Dyrcz, pomysłodawca i organizator Boulder Wars oraz jeden ze współwłaścicieli Centrum Wspinaczkowego Top przekonuje, że to dopiero początek i ze swojej strony postara się zrobić wszystko, aby wspinanie w Nowym Targu zatrzymać: Czuję potężne wparcie ludzi, którzy stoją za mną i we mnie wierzą. Nie chcę ich zawieść. Wspinanie to ważna część mojego życia, wiem, że równie ważne jest też dla innych.”

Niemniej jednak, czas pokaże jaka będzie przyszłość i czy zawody, które w ciągu sześciu lat zaprezentowały Nowy Targ jako obowiązkowy punkt na wspinaczkowej mapie Polski, odbędą się ponownie.

źródło: UM Nowy Targ

os 07.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również