Kamery live
prognoza pogody

“Szlakiem nowotarskich szkół” (video)

21 czerwca 2017 06:44
Wyciszenie Włącz dźwięk

Zapraszamy do obejrzenia najnowszej produkcji filmowej Nowotarskiej Telewizji Kablowej - reportażu, zatytułowanego "Szlakiem nowotarskich szkół", w którym odwiedzamy wszystkie publiczne szkoły podstawowe i gimnazjalne w Nowym Targu oraz rozmawiamy z osobami, które w naszym mieście podejmują kluczowe decyzje w sprawie oświaty. 

Film jest niepowtarzalną okazją, by – podążając za okiem kamery – zwiedzić wszystkie nowotarskie szkoły podstawowe i gimnazjalne. Każdy z nas zna dobrze społeczność lokalnej szkoły, do której uczęszczają jego dzieci, rodzeństwo, czy on sam, jednak nie ma wglądu w to, jak funkcjonują pozostałe placówki oświatowe na terenie miasta – czym żyją, jak wyglądają, jakie mają priorytety, czym mogą się poszczycić i czym różnią się od innych.

Film ukazuje nam kolejno wszystkie nowotarskie szkoły – oglądamy je od zewnątrz i od środka, widzimy z lotu ptaka, zaglądamy do lekcyjnych sal, hal gimnastycznych, śledzimy działanie szkolnych kółek zainteresowań, szczególne wydarzenia w życiu szkół, ale przede wszystkim ich codzienne życie.

Wędrówka wśród nowotarskich szkół to okazja do poznania ich dyrektorów, którzy w paru słowach przedstawiają nam obiekty, nad którymi sprawują pieczę, to także wypowiedzi wszystkich osób, które w Nowym Targu podejmują kluczowe decyzje w sprawach oświaty. 

Przedstawiając kolejne placówki, film daje nam skalę porównawczą, ale przede wszystkim pokazuje, że oferta edukacyjna miasta jest bardzo urozmaicona, szkoły fantastycznie się od siebie różnią, a każda ma do zaoferowania coś unikalnego – jedna rodzinną, kameralną atmosferę, druga nowoczesne wyposażenie, kolejna – profilowane klasy sportowe i językowe. 

Film został zrealizowany przez Gabriela Wolskiego i Pawła Kosa. Powstał z inicjatywy i wg pomysłu dyrektora SP nr 5 Krzysztofa Kurandy, a jego uroczysta premiera odbyła się podczas Miejskiego Zakończenia Roku Szkolnego, które miało miejsce 20 czerwca 2017 roku w sali widowiskowej MOK.

 

NT24TV 21.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również