Kamery live
prognoza pogody

Szlaki na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego – w większości bardzo błotniste i śliskie

28 kwietnia 2022 13:41

Przed zbliżającym się wielkimi krokami weekendem majowym, publikujemy komunikat turystyczny Gorczańskiego Parku Narodowego. 

Szlaki na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego - w większości bardzo błotniste i śliskie

Komunikat turystyczny GPN z 28.04.2022

Szlaki na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego w większości są bardzo błotniste i śliskie. Na północnych stokach i w miejscach zacienionych, miejscami zalega jeszcze śnieg. Drzewa, które po zimie zalegają na szlakach będą sukcesywnie usuwane. Wiosenna pogoda jest bardzo dynamiczna i warunki atmosferyczne mogą się zmieniać w przeciągu kilku godzin.

Przypominamy o odpowiednim przygotowaniu na wyjście w góry – ubiorze dostosowanym do zmiennych w górach warunków pogodowych. Należy również dobrze przygotować się kondycyjnie i zadbać o prowiant. Planując trasę, sprawdźmy warunki na szlakach i prognozy pogody, a także poinformujmy inne osoby o planowanej trasie wycieczki.

Zawsze należy mieć ze sobą naładowany telefon z zapamiętanym nr alarmowym w górach, tj. 601 100 300, który obsługuje TOPR/GOPR oraz zainstalowaną aplikację RATUNEK. Gorce są ostoją wielu gatunków zwierząt, nie zakłócaj im spokoju schodząc z wyznaczonych szlaków. Wędruj od świtu do zmierzchu, pozostałą część doby zostaw zwierzętom. Szanuj dzikie życie!

źródło: Gorczański Park Narodowy/Facebook

os 28.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również