Kamery live
prognoza pogody

Szkoły, urzędy i przychodnie – z tablicami informującymi o stanie powietrza

8 kwietnia 2017 21:16
Wyciszenie Włącz dźwięk

Choć sezon grzewczy dobiega końca, a co za tym idzie - cichnie nieco temat smogu, miasto planuje kolejne przedsięwzięcia z tym związane. Jednym z nich będzie umieszczenie tablic informujących o stanie powietrza w danym dniu w placówkach służby zdrowia, urzędach i jednostkach oświatowych na terenie Nowego Targu. 

Tablice będą sfinansowane z projektu LIFE: “Wdrażanie Programu Ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”. Pomysł na podjęcie takiej inicjatywy powstał m.in. dzięki sugestii zawartej w odczytanym podczas jednej z zimowych Sesji Rady Miasta “Apelu lekarzy z terenu Miasta i Gminy Nowy Targ”. 

Celem poszerzonego informowania mieszkańców Nowego Targu o stanie jakości powietrza, planowane jest wykonanie projektu tablic informacyjnych, a następnie ich rozdysponowania celem rozwieszenia w placówkach oświatowych miejskich jak również ośrodkach zdrowia, w tym w przychodniach lekarskich na terenie miasta Nowy Targ oraz urzędach. (…) – czytamy w piśmie burmistrza Grzegorza Watychy, skierowanym do Nowotarskiego Alarmu Smogowego, w odpowiedzi na wystosowany przez to stowarzyszenie list otwarty – Niezbędnym elementem funkcjonowania powyższych tablic będzie wytypowanie pracownika w danej placówce celem codziennego (kilkukrotnego) aktualizowania danych na przedmiotowej tablicy, a wynikających z aktualnego stanu powietrza. 

Jak czytamy na facebookowej stronie Nowotarskiego Alarmu Smogowego, wg obietnic, tablice miałyby się pojawić w placówkach i instytucjach do końca maja.

Dane na temat aktualnego stanu jakości powietrza pojawiają się od dłuższego czasu – również na wniosek mieszkańców – na zlokalizowanym w centrum miasta telebimie. Emitowany jest tam również zrealizowany przez Nowotarską Telewizję Kablową spot “Walcz ze smogiem”.

źródło: Nowotarski Alarm Smogowy

NT24TV 08.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również