Kamery live
prognoza pogody

Szkolenia GOPR w Karkonoszach

1 marca 2021 12:51

Zajęcia wspinaczkowe i symulacje ratownicze na mrozie i w wymagającym terenie. Przez kilka dni ratownicy GOPR z całego kraju – w tym również z Podhala – brali udział w kursie zimowego ratownictwa ścianowego. Trzeba było wykazać się opanowaniem, dobrą kondycją i logicznym rozumowaniem.

Szkolenia GOPR w Karkonoszach

Fot. Maciej Stanisławski / GOPR

W dniach 17-21.02.2021 roku w Karkonoszach odbył się centralny kurs zimowego ratownictwa ścianowego. Jest to jeden z kursów, którego zaliczenie niezbędne jest do otrzymania stopnia starszego ratownika górskiego. Przez 5 dni ratownicy ćwiczyli elementy zimowej wspinaczki i ratownictwa ścianowego w warunkach zimowych. Bazą szkolenia było Schronisko PTTKK Samotnia im. Waldemara Siemaszki.

W szkoleniu wzięli udział ratownicy ze wszystkich siedmiu grup regionalnych GOPR: GOPR Beskidy, GOPR Bieszczady, Grupa Jurajska GOPR, GOPR Karkonosze, Grupa Krynicka GOPR, Grupa Podhalańska GOPR oraz Grupa Sudecka GOPR. Doskonałe warunki śnieżne i lodowe pozwoliły zrealizować bardzo realistyczne symulacje ratownicze i zajęcia wspinaczkowe.

Autor zdjęcia: Maciej Stanisławski

/źródło: GOPR/

Piotr Starmach 01.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również