Kamery live
prognoza pogody

Szkoła Podstawowa nr 4 – z imieniem Kazimierza Wielkiego

3 września 2018 23:23

3 września uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 na osiedlu Niwa w Nowym Targu świętowali podwójnie. Miejska Inauguracja roku szkolnego połączona z uroczystością nadania szkole imienia króla Kazimierza Wielkiego była długo wyczekiwanym wydarzeniem, które na stałe zapisało się w 85 – letniej historii istnienia placówki.

Szkoła Podstawowa nr 4 - z imieniem Kazimierza Wielkiego

Lokalna społeczność mieszkańców osiedla Niwa już w 2014 roku rozpoczęła starania o nadanie imienia szkole, które później zawieszono ze względu na reformę oświaty i reorganizację szkół. Do tej inicjatywy powrócono w ubiegłym roku szkolnym, kierując wniosek w tej sprawie do burmistrza miasta. Od rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019, szkoła będzie nosić imię króla Kazimierza Wielkiego, które wybrali uczniowie, nauczyciele i rodzice w przeprowadzonej ankiecie.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym p.w. św. Brata Alberta, której przewodniczył bp Damian Muskus. Kierując słowa homilii do uczniów i nauczycieli, przypominał o chrześcijańskich wartościach, patriotyzmie oraz tradycji.  Biskup dokonał również poświęcenia sztandaru szkoły.

Po Mszy Świętej, z racji uroczystości, w budynku sali gimnastycznej pojawili się także najstarsi uczniowie placówki – Stefania Bryniarska oraz Tadeusz Domin, którzy otrzymali kwiaty z rąk obecnych uczniów.

Następnie odczytano wniosek oraz uchwałę o nadaniu szkole imienia Kazimierza Wielkiego. Głos zabrał m. in. Burmistrz Nowego Targu – Grzegorz Watycha. -To świadomy i dobry wybór patrona dla szkoły budującej swoją pozycję wśród mieszkańców – mówił. W swoim przemówieniu podkreślał także znaczenie tego wydarzenia dla miasta, przypomniał starania lokalnej społeczności i przywołał postać patrona szkoły.

Odbyło się również uroczyste przekazanie sztandaru. 


Głos zabrali posłowie Edward Siarka i Anna Paluch, dyrektor szkoły Paweł Zych, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty Bożena Bryl oraz przedstawicielka Związku Nauczycielstwa Polskiego pani Romualda Prośniak. Całość zwieńczył krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli.

/ak

Aleksandra Kokalik 03.09.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również