Kamery live
prognoza pogody

Szczęśliwy finał poszukiwań 26-latka z Czarnego Dunajca

27 maja 2021 11:29

Policjanci, strażacy i członkowie Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Czarnego Dunajca brali udział w poszukiwaniach 26-letniego mężczyzny. Wspólne działania miały szczęśliwy finał.

Szczęśliwy finał poszukiwań 26-latka z Czarnego Dunajca

Wczoraj po godzinie 21 dyżurny nowotarskiej komendy odebrał zgłoszenie z WCPR o 26-letnim mężczyźnie, który wyskoczył z okna z pierwszego piętra domu na terenie gminy Czarny Dunajec i uciekł w nieznanym kierunku. Zaniepokojona rodzina obawiała się, że 26-latek może popełnić samobójstwo. Z obawy o życie i zdrowie mężczyzny natychmiast zorganizowano akcję poszukiwawczą. Dla policjantów z nowotarskiej komendy, Komisariatu Policji w Jabłonce i Czarnym Dunajcu ogłoszono alarm. Do działań poszukiwawczych zaangażowano również członków Nieetatowej Policyjnej Grupy do Działań Poszukiwawczych, strażaków z Chochołowa i Nowego Targu oraz dzięki podpisanemu kilka dni wcześniej porozumieniu o współpracy  członków Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Czarnego Dunajca. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie. Po godzinie 22.30 policjant podczas przejazdu radiowozem zauważył stojącego na przystanku w Chochołowie 26-latka. Mężczyzna nie miał widocznych obrażeń.  Został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i przewieziony do szpitala. 

Każde zgłoszenie, gdzie zagrożone jest życie i zdrowie traktowane jest bardzo poważnie. Do działań poszukiwawczych angażowane są maksymalne siły i środki. Tego typu sytuacje pokazują również jak bardzo ważna jest dobra współpraca pomiędzy służbami i osobami zaangażowanymi w działania poszukiwawcze.  Pierwsze wspólne działania policjantów z członkami Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej mają pomyślne zakończenie.

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 27.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również