Kamery live
prognoza pogody

Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań nastolatka z Rabki-Zdroju

27 sierpnia 2022 10:39

Szczęśliwie zakończyły się nocne poszukiwania 14-letniego zaginionego z Rabki-Zdroju. W akcji poszukiwawczej udział brali policjanci, ratownicy GOPR oraz członkowie GPR Myślenice. Nastolatek został zauważony w środku nocy w miejscowości Pcim na terenie powiatu myślenickiego przez żonę policjanta z Rabki-Zdroju. Kobieta o odnalezieniu nastolatka natychmiast poinformowała swojego męża.

Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań nastolatka z Rabki-Zdroju

Przedwczoraj tj. 25 sierpnia br. do Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zgłosił się ojciec 14-latka, który poinformował, że po powrocie z pracy nie zastał w domu swojego syna. Chłopak miał wyłączony telefon i nie miał z nim kontaktu, a syn nie wrócił na noc do domu. Z informacji wynikało także, że 14-latek ma problemy zdrowotne.

Po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu i ustaleniu szczegółowych informacji pomocnych w poszukiwaniach nastolatka, podjęto działania poszukiwawcze.

-Zaginięcie 14-latka postawiło na nogi cały rabczański komisariat – mówi podkom. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu – Dla policjantów z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju ogłoszono alarm. Funkcjonariusze sprawdzali okolicę oraz miejsca, gdzie chłopak mógł przebywać. Do działań zaangażowano Nieetatową Policyjną Grupę do Działań Poszukiwawczych działającą przy nowotarskiej komendzie, a także ratowników GOPR, którzy quadami sprawdzali okoliczne schroniska górskie.

Dalsze ustalenia i trop zaprowadził mundurowych na teren sąsiedniego powiatu myślenickiego w rejon miejscowości Lubień. Ratownicy GOPR przy pomocy drona z podczerwienią sprawdzali szlak w kierunku góry Szczebel. W działania zaangażowali się także członkowie Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej z Psami GPR Myślenice. Komunikat o zaginięciu nastolatka został przesłany i umieszczony w lokalnych mediach.

-Przełom w poszukiwaniach nastąpił przed północą – informuje rzecznik nowotarskiej komendy policji – Żona policjanta z Rabki-Zdroju, wracając z pracy w miejscowości Pcim, zauważyła zaginionego 14-latka. O odnalezieniu chłopaka natychmiast poinformowała swojego męża policjanta, który pojechał we wskazane przez nią miejsce, gdzie na przystanku autobusowym siedział zmęczony nastolatek. Chłopak został przekazany wystraszonym i zmartwionym rodzicom. W działaniach poszukiwawczych  łącznie brało udział 24 policjantów, 20 ratowników GOPR oraz 20 członków GPR Myślenice. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w prowadzonych poszukiwaniach, które zakończyły się szczęśliwie.

os 27.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również