Kamery live
prognoza pogody

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań zaginionej z Nowego Targu

5 kwietnia 2024 12:30

W akcji poszukiwawczej udział brali policjanci, ratownicy GOPR oraz członkowie PGPR z Czarnego Dunajca oraz Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej z Bańskiej Niżnej. Zaginiona po północy została odnaleziona na terenie Nowego Targu, a następnie przekazana pod opiekę specjalistów.

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań zaginionej z Nowego Targu

/fot. Policja Nowy Targ/

W czwartek tj. 4 kwietnia około godziny 22, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 31-letniej kobiety będącej w kryzysie. Po ustaleniu szczegółowych informacji natychmiast podjęto działania poszukiwawcze. Dla policjantów nowotarskiej komendy ogłoszono alarm. Do działań zaangażowano także Nieetatową Policyjną Grupę do Działań Poszukiwawczych działającą przy nowotarskiej komendzie, a także ratowników GOPR oraz ratowników z Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Czarnego Dunajca i Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej Bańska Niżna. Cześć osób została skierowana w rejon Gorców, a pozostali przeszukiwali teren miasta Nowy Targ. Na szczęście kobieta utrzymywała kontakt ze znajomymi. Około godziny 1 w nocy odnalazła się i została przekazana pod opiekę specjalistów. 

Policjanci pragną wszystkim zaangażowanym serdecznie podziękować za pomoc w prowadzonych poszukiwaniach, które zakończyły się szczęśliwie.

– Pamiętajmy, żeby w sytuacji kryzysowej nie pozostawać ze swoimi problemami samemu i szukać pomocy oraz wsparcia. W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Wsparcie można uzyskać również dzwoniąc na całodobową linię telefoniczną interwencji kryzysowej: 502 857 358. – podkreślają nowotarscy Policjanci.

/źródło: Policja Nowy Targ/

Andrzej Lach 05.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również