“Szarotkom” przybywa problemów

Od wyjazdowej porażki 0:1 z Comarch Cracovią hokeiści Tauron KH Podhale Nowy Targ rozpoczęli drugą rundę rozgrywek Polskiej Hokej Ligi. Tym samym „Pasy” zrewanżowały się „Szarotkom” za porażkę na inaugurację sezonu.

Przybywa problemów zdrowotnych w ekipie Podhala. Do niedysponowanych już wcześniej Przemysława Odrobnego i Damiana Tomasika, dołączyli łotewski defensor Richard Birznis i trener Andriej Gusow. W rolę pierwszego szkoleniowca wcielił się więc nominalny drugi trener Jarosław Różański, a szansę gry dostali Kacper Kamieniecki i Bartłomiej Wsół.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla „Szarotek” które już w 31 sekundzie straciły gola, po zagraniu przed bramkę Podhala Taavi Tialę i niefortunnej interwencji Pawła Bizuba. Kolejnych kilka minut to napór gospodarzy, ale bez bramkowego efektu. W 13 min podczas liczebnego osłabienia Podhala, z kontrą urwał się Mateusz Bepierszcz. W sytuacji sam na sam z Michalem Petraskiem był faulowany i sędziowie orzekli rzut karny. Bartłomiej Neupauer przegrał jednak starcie z golkiperem „Pasów”. W końcówce nowotarżanie mieli jeszcze kilka kolejnych szans, ale wynik się nie zmienił.

W pierwszych 10 minutach drugiej tercji Podhale dwukrotnie grało w liczebnej przewadze (przez 14 sekund nawet podwójnej), ale sposobu na Petraska nie znalazło. Próbowali m.in Alan Łyszczarczyk, Michale Vachovec, Mateusz Bepierszcz, ale zabrakło precyzji. Także Bizub zaliczył kilka efektownych i interwencji (raz w sukurs przyszła mu poprzeczka po strzale Damiana Kapicy) i koniec końców w tej odsłonie gole nie padły.

W trzeciej tercji to do Podhala należała inicjatywa. Czeski golkiper „Pasów” okazał się dla Górali zaporą nie do przebycia. Dwukrotnie wygrał on m.in. pojedynek z Emilem Svecem. Nie dali mu rady także Vachovec, Neupuer czy Alexander Pettersson.

Comarch Cracovia – Turon Podhale Nowy Targ 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Bramki: 1:0 Tiala (D. Kapica, Nemec) 1.

Podhale: Bizub – Kamieniecki, Chaloupka, Svec, Bepierszcz, Vachovec – Gajor, Mrugała, Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk – Sulka, P. Wsół, Ankudinov, F. Kapica, Guzik – Słowakiewicz, Worwa, Bochnak, B. Wsół.

Sędziowali Patryk Pyrskała, Krzysztof Kozłowski.

Kary: 12-12 min