“Szarotki” znad morza wracają bogatsze o 3 punkty

26 stycznia 2018 22:49
Czwarte zwycięstwo w czwartym w tym sezonie meczu przeciwko drużynie Automatyki Gdańsk, odnieśli hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ. Tym razem „Szarotki” pokonały gdańszczan na ich lodowisku 2:1.

W pierwszej bezbramkowej tercji więcej klarownych okazji mieli nowotarżanie, ale świetnie w bramce gospodarzy spisywał się Tomasz Witkowski. M.in. pojedynek sam na sam przegrał z nim Siergiej Ogorodnikow. Także Dariusz Gruszka dwukrotnie nie potrafił go pokonać z najbliższej odległości. Jeżeli chodzi zaś o sytuacje pod bramką Podhala, to najgroźniej było wówczas gdy gdańszczanie dwukrotnie grali w liczebnej przewadze, ale i Przemysław Odrobny spisywał się bez zarzutu.

Druga tercja zaczęła się od okazji dla Automatyki, po której arbiter posiłkował się analizą video, ale ostatecznie gola – którego domagali się miejscowi – nie uznał. Potem znów do głosu doszły „Szarotki”, które wreszcie swoją przewagę udokumentowały golem w 31 min. Za zmarnowaną okazję z 18 min, zrehabilitował się Ogorodnikow, który po indywidualnej akcji dał Podhalu prowadzenie. W końcowych fragmentach drugiej odsłony nowotarżanie dwukrotnie grali w liczebnej przewadze, ale wykorzystać tego nie zdołali.

Trzecia tercja to z początku kontrola wydarzeń przez „Szarotki”. Z upływem czasu jednak coraz mocniej zaczęli atakować gospodarze. Wtedy na wysokości zadania stanął Odrobny. Najpierw wyłapał uderzenie Petra Polodny, a po chwili nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam z Szymonem Marcem. Bramkarz „Szarotek” miał też swój udział przy akcji z 55 min, po której Podhalanie podwyższyli prowadzenie. To właśnie Odrobny zainicjował kontratak, sfinalizowany celnym strzałem przez Elvijsa Biezaisa.

105 sekund przed syreną końcową gdańszczanie – grając bez bramkarza – zmniejszyli rozmiary porażki.

MH Automatyka Gdańsk – TatrySki Podhale Nowy Targ 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Bramki: 0:1 Ogorodnikow (Gruszka, Sulka) 31, 0:2 Biezais (Ogorodnikow, Odrobny) 55, 1:2 Stasiewicz (Mund, Polodna) 60.

Sędziowali Tomasz Radzik z Krynicy i Włodzimierz Marczuk z Torunia.

Kary: 8 – 12 min.

Automatyka: Witkowski – Bilcik, Maciejewski, Vitek, Polodna, Skutchan – Lehman, Mund, Szczerbakow, Pesta, Marzec – Dolny, Wysocki, Rompkowski, Stasiewicz, Samusenko – Smal, Kantor, Strużyk, Różcki, Wyrda.

Podhale: Odrobny – Jaśkiewicz, Tomasik, Kolusz, Zapała, Wielkiewicz – Sulka, Samarin, Biezais, Ogorodnikow, Gruszka – K. Kapica, Pichnarcik, M. Michalski, Neupauer, Różański – Wsół, Mrugała, P. Michalski, Svitac, Siuty.