Kamery live
prognoza pogody

“Szarotki” przetestują Białorusina

31 sierpnia 2016 20:37

W piątkowym meczu sparingowym z drużyną Spisskiej Nowej Wsi, w barwach TatrySki Podhala Nowy Targ wystąpi Alexander Syrei. To 28 letni Białorusin, mający jednak polskie korzenie. Gra na pozycji obrońcy. 

– Na papierze wygląda ciekawie. Imponuje  też warunkami fizycznymi (190 cm i 100 kg – przyp. red), co w przypadku obrońcy ma istotne znaczenie.  Kontaktowałem się w jego sprawie z Andriejem Gusovem (były gracz Podhala – przyp. mz), który bardzo pochlebnie wypowiadał się na jego temat. Bacznie mu się przyjrzymy w piątkowym spotkaniu i po nim podejmiemy decyzję – przekonuje trener Podhala, Marek Ziętara. 

Syrei, którego babcia była Polką, przez ostatnie trzy lata grał w drużynie Yunost Mińsk z którą w ubiegłym sezonie zdobył tytuł Mistrza Białorusi. Wcześniej reprezentował inne białoruskie kluby: HK Mogiliev, HK Gomel, HK Brest. Przez dwa sezony występował także na zapleczu KHL, w lidzie VHL w barwach Yermak Angarsk oraz Titan Klin. 

Występował w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju m.in. na turniach Mistrzostwa Świata. 

Dziś Polski Związek Hokeja na Lodzie ogłosił terminarz rozgrywek na sezon 2016/2017. W inauguracyjnej kolejce – 11 września – “Szarotki” na swoim lodowisku zmierzą się z drużyną GKS Katowice. 

 

NT24TV 31.08.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również