“Szarotki” przerwały zwycięską serię odwiecznego rywala!

Cenne wyjazdowe zwycięstwo na inaugurację ostatniej już, czwartej rundy sezonu zasadniczego odnieśli hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ. „Szarotki” pokonały w Oświęcimiu tamtejszą Unie 4:0, kończąc serię jej sześciu kolejnych zwycięstw i umacniając się na piątym miejscu w tabeli.

W pierwszej bezbramkowej tercji, aktywniejsza była Unia, ale i Podhale miało swoje szanse. M.in. w 19 min Marcin Kolusz po kontrataku i wymianie podań z Krzysztofem Zapałą, znalazł się „oko w oko” z Michalem Fikrtem ale przegrał ten pojedynek.

W drugiej tercji dalej to optycznie Unia przeważała, ale nowotarżanie umiejętnie bronili dostępu do swojej bramki, czyhając na swoje bramkowe okazje. I dwie z nich z wykorzystali. Oba gole górale zdobyli w momencie gry w liczebnym osłabieniu.

Najpierw w 32 min Jarosław Różański skorzystał z przytomnego zagrania Michala Pichnarcika i stojąc na wprost oświęcimskiej bramki, ładnym, mierzonym strzałem pokonał Fikrta. 13 sekund przed końcem drugiej odsłony prowadzenie „Szarotek” podwyższył Dariusz Gruszka, który zmienił tor lotu krążka po strzale Siergieja Ogorodnikowa.

W między czasie to nowotarżanie przeszło minutę wybronili się grając w trójkę przeciwko piątce unitów. Kilka razy świetnie wówczas interweniował Przemysław Odrobny. Raz też nowotarżanom dopisało szczęście, po tym jak strzał Petra Bezuski zatrzymał się na słupku.

W trzeciej tercji „Szarotki” konsekwentnie grały „swoje” i w 46 min po kolejnym zabójczym kontrataku, Zapała strzałem tuż pod poprzeczkę zdobył dla nich gola numer trzy, który już definitywnie rozstrzygnął losy tego spotkania. W 58 min gospodarzy “dobił” czwartym golem Łukasz Siuty, po dwójkowej akcji z Przemysławem Michalskim.

Unia Oświęcim – TatrySki Podhale Nowy Targ 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Bramki: 0:1 Różański (Pichnarcik, Neupauer) 32, Gruszka (Ogorodnikow, Biezais) 40, 0:3 Zapała (Kolusz) 45, 0:4 Siuty (P. Michalski) 58.

Sędziował: Tomasz Radzik z Krynicy. Kary: 8-16 min.

Unia: Fikrt – Vosatko, Bezuska, Piotrowicz, Danecek, Kowalówka – Gębczyk, Gabryś, Haas, Tabacek, M. Kasperlik – Saur, Paszek, Wana, Rufer, Wojtarowicz – Iwaniak, Malicki, Krzak, O. Kasperlik, Prusak.

Podhale: Odrobny – Jaśkiewicz, Tomasik, Wielkiewicz, Zapała, Kolusz – Samarin, Sulka, Gruszka, Ogorodnikow, Biezais – K. Kapica, Pichnarcik, Różański, Neupauer, M. Michalski – R. Mrugała, Wsół, P. Michalski, Siuty, Svitac.