Kamery live
prognoza pogody

Szarotki na mszy świętej pod Turbaczem

26 września 2016 20:54

W niedzielne przedpołudnie przedstawiciele MMKS Podhale Nowy Targ uczestniczyli w uroczystej polowej Mszy Świętej odprawionej w Kaplicy Papieskiej. Wspólnie modlono się o zdrowie młodego zawodnika Podhala, zmagającego się z chorobą nowotworową, Maksa Batkiewicza. Podczas Mszy na ołtarzu Szarotki złożyły w darze szalik klubowy, chleb oraz przetwory i jesienne owoce.

 

Szarotki na mszy świętej pod Turbaczem

Opiekujący się obecnie Kaplicą Matki Boskiej Królowej Gorców ksiądz Kazimierz Dadej – w szczególnej atmosferze tego miejsca – celebrując Mszę, w pełnym skupienia klimacie zadumy i modlitwy, zwrócił szczególna uwagę na wspaniały gest pomocy i wrażliwość serc uczestników – zawodników, sympatyków, kolegów, koleżanek, działaczy, zarządu … Ofiarę pieniężną z wszystkich odprawianych w dniu dzisiejszym Mszy ksiądz przeznaczył dla chorego Maksa.

Dodatkowym akcentem tej uroczystej Mszy była obecność Sztandaru klubowego, który po raz pierwszy w historii klubu był wystawiony w tejże kaplicy i godnie reprezentowany przez jego członków. „Mam nadzieję, że obecność sztandaru Podhala będzie już tradycją w naszej kaplicy. Nie wyobrażam sobie, by było inaczej i by was zabrakło podczas Święta Ludzi Gór. Sam tego dopilnuję ” – skomentował ksiądz Kazimierz, wyrażając radość i wielkie zadowolenie.

Zarząd MMKS Podhale Nowy Targ dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszy Świętej. Bo przecież „wszyscy gramy w jednej drużynie”.

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, IŻ PODCZAS WSZYSTKICH ODPRAWIANYCH
TEGO DNIA W KAPLICY POD TURBACZEM MSZY ŚWIĘTYCH UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ SUMĘ

 6 063,00 PLN + 20 EURO

Zebrana kwota została dzisiaj przekazana Fundacji Im.Adama Worwy i wpłacona na konto Maksa.

 

Dziękujemy księdzu Kazimierzowi za okazaną pomoc i głęboką modlitwę raz wszystkim ludziom dobrej woli za obecność, szczodry gest, okazane serce i wrażliwość.

 

NT24TV 26.09.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również